reklam
reklam

Çöplük Mesire alanı oluyor. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

3 Ekim 2022 - 11:02

Çöplük Mesire alanı oluyor

Çöplük Mesire alanı oluyor
Son Güncelleme :

22 Şubat 2022 - 17:18

73 views

Mahmutlar Belediye döneminde çöplük olarak kullanılan alan Alanya Belediyesi tarafından mesire alanı olarak düzenlendi. Alanya Avcılar ve Atcılar Derneği alana fidan dikti.

Mahmutlar Belediyesi döneminde çöplük olarak kullanılan alan çevreye kötü kokular saçıyordu. Bu alanı Alanya Belediyesi yeniden imar edilerek mesire alanı olarak halkın kullanımına açtı. Alanya Avcılar ve Atıcılar Derneği bu alanı ağaçlandırmaya başladı. Ormanlık alanda bulunan alan mesire alanı olarak kullanılacak.

YÜCEL, “ÇÖPLÜK AĞAÇLANDIRILIYOR”

Ağaçlandırma etkinliğine katılan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Mahmutlar’ın Belediye döneminde çöplük olarak kullanılan bu alanı temizleyerek ve toprakla doldurarak ağaçlandırma bölgesi olarak halkımızın kullanımına sunduk. Alanya Avcılar ve Atcılar Derneği bu alana fidan dikerek ağaçlandırmaya başladı. Belediye olarak ağaçların sulama ve bakımlarını yapıyoruz. Çok kısa bir dönemde burası seyir terası güzelliğinde bir mesire alanı olacak. Ağaç dikmek isteyen bu alana bölgeye uyum sağlayan fidanlar dikebilir. Alanya Avcılar ve Atcılar Derneğinin yapmış olduğu ağaçlandırma etkinliğine emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

ŞEN; “GELECEĞE NEFES OLUYORUZ”

Alanya Avcılar ve Atcılar Derneği üyesi Mahmutlar’lı Hasan Şen Doğaya sahip çıkmaya devam ediyoruz dedi. Şen “Mahmutlar’ın eski Belediye Çöplüğü tekrar Ağaçlandırak geleceğe nefes olma yolunda fidan dikim etkinliği başlattık.  Müsait Olan Dostlarımızı Fidan Dikmeye Bekliyoruz. Bize Bu Fırsatı Veren Alanya Orman İşletme Müdürü Yücel Sönmez ve Mahmutlar Orman İşletme Şefi Ali Kaan Ali Kağan Yüksel’ Teşekkür Ederiz” dedi.

reklam
reklam