CHP Mahmutlar’da çöktü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

mahmutlardan_tam_destek_h7976416 bin seçmenli Mahmutlar’da CHP can çekişiyor. Alanya basınında, ‘CHP Mahmutlar’da güçlü’ haberleri Mahmutlar’da manidar bulundu. Mahmutlarlılar, “Suni haberlere karnımız tok, Türktaşlar’ın yanlış hamleleri CHP’nin sonu oldu” dediler.
Mahmutlar’da CHP can çekişiyor. Av. Murat Can’ın Belediye Başkanvekili olmasıyla başlayan Belde İlçe çekişmesi Av. Murat Can’ın Alanya Belediye Başkan aday adayı olmasıyla sürdü. CHP İlçe Teşkilatının doğu bölgesinde seçim komitesi kurulmasında belde Başkanı Ahmet Asil’e danışılmadan Hasan Kısa ve Ali Çelik gibi isimleri komiteye yazınca ipler iyice koptu. Mahmutlar’da CHP’de yaprak kıpırdamazken, CHP Mahmutlar’da 30 kadın üye oldu söylemi çok manidar bulundu.
TÜRKTAŞLAR SUNİ GÜNDEM OLUŞTURUYOR
Mahmutlar CHP’de Türktaşlar’a karşı bir cephe oluşurken, CHP’liler arasında birlik beraberlik hakim. CHP Belde örgüt binasına CHP’lilerin hiç gitmemesi buna en güzel örnek. Mahmutlarlı CHP’liler, “Biz CHP’liyiz ama Türktaşlar’a oy vermeyi düşünmüyoruz. İhanetin karşılığını bir şekilde alacaklar, biz gidip bir başka partiye de kayıt olmayacağız. Mahmutlar CHP Türktaşlar’a karşı birlik beraberlik içindedir. Bizleri yok sayanlar bunları biliyor. Suni yalandan gündem oluşturarak bir yere gelmek isteyenler 2014 Mart ayında sonuçları görürler” dediler.
CHP MECLİS ÜYELERİ KARARSIZ
Mahmutlar’daki bugüne kadar CHP’yi gündem de tutan ekip, ‘CHP’ye bu seçimlerde oy yok’ derken, CHP’li Belediye Meclis üyelerinin bile Türktaşlar’a oy vermeyecekleri dilden dile dolaşmaya başladı. CHP’li Meclis üyelerinin hiçbir konuda ne CHP belde örgütüne, ne CHP tabanına çalışmalar hakkında danışılmadı. Partimizin tabanı CHP’nin Mahmutlar’daki tek söz sahibidir. Gerek çalışmalarda, gerekse yönetici belirlemelerinde araştırılmadan hedefe gitmek zordur. Biz bu belirsizliğin içinde olamayız” dedikleri öğrenildi.
CHP’DEN YÜCEL’E AKIN
Mahmutlar’da yaşayan CHP’liler Türktaşlar’dan bekledikleri yakınlığı bulamayınca MHP Alanya Belediye Başkan adayı Adem Murat Yücel’e tam destek olacağını açıkladılar. CHP’liler, “Bizler başta Türktaşlar’a gerekli ilgiyi gösterdik, onlar tabanı istemediği kişilerle görüşmeye başladılar ve bu kişileri CHP tabanının karşı dayattılar. Artık ipler koptu. Belde Başkanı Ahmet Asil istifaya zorlandı. Biz örgütümüzle hareket ederiz. Şuanda CHP Belde Örgütü ya kapalı ya da bir kişi ile temsil ediliyor. Ahmet Asil’in başkanlık döneminde parti her gün açık olurken, CHP’lilerle dolup taşardı. CHP Mahmutlar’da her zaman kazanır fakat dayatma ile kaybeder” dediler.
 
 
 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!