Çelik, “Yolcu ücreti 1,5 TL olsun”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar’daki otobüslerin bölgenin en pahalı taşımacılığını yaptığını belirten Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, “Ben kimsenin ekmeği ile oynamıyorum, sadece 25 bin vatandaşımın hakkını savunuyorum” dedi.
Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik son günlerde beldede tartışma konusu olan yeni otobüs alımıyla ilgili bir açıklama yaptı. Çelik, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi Belediye Başkanı Çelik, “Bölgenin en pahalı dolmuş ücretini Mahmutlar halkı ödüyor. Asgari ücret alan bir vatandaş sadece dolmuşa ayda 150 TL ödüyor. 18 minibüsçünün değil, beldede yaşayan 25 bin vatandaşın hakkını arıyorum. Dolmuş ücretini 1,5 TL’ye indirsinler biz de otobüs alımını durduralım. Yoksa Mart ayında banka kredisiyle 8 yeni otobüs alımına ilişkin bir karar alacağız” diye konuştu.
BELDE HALKININ ULAŞIMINI DAHA UYGUN RAKAMLARA YAPTIRACAĞIZ
Yeni otobüs almalarına valiliğin izin vermemesi konusunda hukuki mücadele vereceğini söyleyen Çelik, yaptığı açıklamada şu şekilde konuştu: “En kısa zamanda Sayın Valimizi ziyaret ederek, konuyu görüşeceğim. Sayın Valimiz doğu hattında çalışan dolmuş ve halk otobüsü sayısını göz önünde bulundurarak ‘Yeni otobüse gerek yok’ şeklinde düşünmüş olabilir. Ama Mahmutlar’ın bir gerçeği var. 20 bin nüfuslu beldemizin büyük bir çoğunluğu emeklilerden ve asgari ücretle geçinen insanlardan oluşuyor. Bu gerçeği ortaya koyduğumuz zaman Mahmutlar-Alanya arası halk otobüsü ücreti kişi başına 2,5 TL. Bu rakam çok yüksek. Asgari ücretli bir çalışan Alanya’ya gidip gelmesi için ayda 150 TL dolmuş ücreti ödemek zorunda kalıyor. Beldemizde yaşayan insanlar bu yüksek taşıma ücretinden mağdur durumdalar. Bizim de öncelikli görevimiz halka hizmet olduğuna göre belediye yönetimi olarak belediyemize yeni halk otobüsleri alarak halkımızı çok daha düşük fiyata taşımak istiyoruz. Bu konuda da kararlıyız” dedi.
TÜRKİYE’NİN EN UCUZ EKMEĞİ MAHMUTLAR’DA SATILIYOR
Türkiye’de en ucuz ekmeğin Mahmutlar’da satıldığını iddia eden Belediye Başkanı Ali Çelik, “Şu anda Mahmutlar’da halk ekmek 35 kuruştan satılıyor. Kar amacı gütmeden halkımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak için her türlü şartları zorluyoruz. Tıpkı halk ekmekte olduğu gibi Türkiye’de en ucuz yolcu taşımacılığını yapmak istiyoruz. Halkımızı bu yüksek dolmuş ücretlerinden kurtarmak için gereken her türlü çalışmayı yapacağı. Bu konuda bana tam destek veren belediye meclis üyesi arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu. Çelik, halk otobüsü alması konusunda meclisten yetki aldığını gerekli yazışmaların devam ettiğin belirterek, “En kısa zamanda halkımızı Alanya’ya en düşük fiyata taşımak için gerekli olan otobüsleri alacağız” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. ben sayin baskani herzaman yeri geldiginde elestirmisimdir fakat dolmus ücreti aciklamasi cok dogru buluyorum. 1,5 tl bence uygun.
    ama minibüscüleride memnun edebilmek icin belki belediye halka 10 luk bilet satisi gibi bir förmül bulursa cok daha iyi olur onluk bileti almayan 2,5 tl ödesin böylece hic olmasa minübüscülerinde 2,5 tl alma sansida olsun.

    Cevapla
Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!