Çavuşoğlu ve Elvan sevinci

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

8AK Parti hükümetindeki karışıklık Alanya’ya yaradı desek hiçte abartmış olmayız. Yolsuzluğa adı karışan bakanların istifası ve büyükşehir belediyelerine aday olan bakanların yerine yeni bakanlar atandı.
Alanya bu değişiklikten çok karlı çıktı. Tarihinde ilk defa Alanya’dan bir bakan çıktı. Bu gelişme Alanya’da sevinç yaratırken bir başka sevinçte Karaman’ın Ermenek ilçesi doğumlu AK Parti milletvekili Lütfi Elvan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı oldu.
Alanya’ya kuzeydeki en yakın ilçe olan Ermenek’ten bir bakanın çıkması ve bu bakanın Alanya’ya uzak olmaması Alanya’daki Ulaştırma Bakanlığı ile ilgili sorunları çözmesi anlamına geliyor. Ermenek’ten defalarca Kuşyuvası yolunu kullanan yeni bakan Lütfi Elvan önceliğini Ermenek Alanya yoluna vermesi beklenirken durma noktasında olan Kuşyuvası tünellerinin tekrar tüm kapasite ile çalışacağı da anlamına geliyor.
Bir başka sorun Anamur’dan Alanya’ya, Ermenek’ten Karaman’a, Mersin’den Mut’a kadar en yakın havalimanı olan Gazipaşa havaalanında başta pist uzunluğu ve apronların gelişmesi ile ilgili sorunların bağlı bulunması Alanya’nın bir başka sevinç kaynağı sebebi olmuştur. Ermenek doğumlu olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Alanya ile ilgili hem kuşyuvası yolu hem de Gazipaşa havalimanı ile ilgili çalışmaları Karaman-Ermenek bölgesinin gelişmesi için yapmak zorunluluğu olduğunu biliyoruz. Taşeli bölgesinin en yakın sahil bölgesi olan Alanya bu bölgelerde üretilen sebze ve meyvelerin Alanya’da tüketilerek yöre halkının emeğinin karşılığını alacağı anlamına da gelmekte.
Karaman ve Ermenek’teki siyasiler Bakan Lütfi Elvan’a bu isteklerini bir an önce iletecekleri gündemin ilk maddesi olurken, Alanya ve Gazipaşa’daki siyasilerinde biran önce yeni bakan ile diyaloğa geçerek Alanya ve Gazipaşa’nın ihtiyacı olan hizmetleri ivedilikle bir dosya halinde Lütfi Elvan’a bağlı bakanlığa iletilmesi Karaman’dan, Antalya ve Mersin’e kadar olan bölgenin menfaatine olacağı bir gerçek olarak ortada duruyor.
 
 
 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!