reklam
reklam

Çakır, “Alanya Büyükşehir, Mahmutlar İlçe Olmaya Hazır’. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

3 Ekim 2022 - 03:20

Çakır, “Alanya Büyükşehir, Mahmutlar İlçe Olmaya Hazır’

Çakır, “Alanya Büyükşehir, Mahmutlar İlçe Olmaya Hazır’
Son Güncelleme :

02 Mart 2021 - 17:32

74 views

Büyük Birlik Partisi Merkez Karar Yönetme Kurulu (MKYK) ve başkanlık divanı üyesi Alaattin Çakır, Alanya’nın büyükşehir, Mahmutlar Mahallesinin de ilçe olmaya hazır olduğunu söyledi.

“Yıllardır Alanya’nın il yapılması üzerinden siyaset yapıldığını, her seçim öncesinde siyasi partilerin vazgeçilmez vaadi olduğunu ancak yıllardır Alanya’nın il yapılma vaatlerinin siyasetçiler tarafından bir türlü yerine getirilmediği tüm Alanyalı hemşehrilerimiz bilmektedir” diyen Çakır, “Mahmutlar da 45 bin nüfusu ile ilçe olmaya hazırdır” dedi.

“ALANYA’NIN EN HIZLI GELİŞEN MAHALLESİ MAHMUTLAR”

Çakır, “Alanya’mız coğrafi konumu, tarihi ve kültürel yapısı, şehirciliği ve ülke ekonomisine önemli ölçüde katma değer yaratan ekonomisiyle Antalya’nın 3. Büyük ilçesi, Türkiye’nin de il olma sıralamasında 1. büyük ilçesi konumundadır. Bu mahiyette, Alanya’nın en hızlı gelişen ve yükselen değeri 45 bine yakın yerleşik nüfusuyla Mahmutlar Mahallesi de ilçe konumundadır.

“BÜYÜK ÖLÇEKLİ PROJELER GERÇEKLEŞMİYOR”

Alanya’mızda turizm ve tarımın yarattığı ekonomi ve Türkiye ekonomisine katkısı göz önüne alındığında Alanya’mızın hizmetine harcanan bütçe karşılaştırıldığında büyük ölçekli projelerin neden gerçekleştirilemediği ortaya çıkmaktadır.

ALANYA BÜYÜKŞEHİR KRİTERİNDEDİR

Alanya’mız, bir büyükşehirde ne varsa o kriterlere sahip bir şehirdir. Özellikle Akdeniz Körfezinde bulunduğu coğrafi konum itibariyle batıda Manavgat sınırı, kuzeybatıda Gündoğmuş, İbradı ve Akseki, kuzeyde Konya sınırı, doğuda Anamur’u içine alan bir idari yapılanmayla büyükşehir nüfus kriteri yakalanacaktır. Alanya’da bulunan tüm kurumlarımızın ve tüm siyasi partilerin ortak paydası olan “Alanya Büyükşehir” gündemini tartışma vakti gelmiştir. Artık Alanyalılar olarak mücadelemizi büyük Alanya platformunda sürdürmeliyiz. Hatta, kurumsal bir kimlik altında toplanarak mücadele etmemizin daha doğru ve daha hızlı sonuçlar doğuracağına inanıyorum.

HER TÜRLÜ SİYASİ SORUMLULUĞA HAZIRIM!

Alanya’mız Anamur, Gündoğmuş, İbradı, Akseki ve Sarıveliler ilçelerimizi de kapsayan bir büyükşehir statüsüne kavuşmalıdır. Bu kapsam da; Mahmutlar Mahallemiz de ilçe olarak idari yapılanma içerisinde yerini almalıdır.
Alanya’nın büyükşehir statüsüne kavuşması, elbette siyasi bir karardır. Ve bu noktada, Alanya’mızın bu hayati talebini iktidara taşıyacak olan en güçlü el Dışişleri bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu’dur. Bu noktada, bizim üzerimize düşen her türlü siyasi sorumluluğa hazır olduğumuzu da belirtmek isterim” diye konuştu.

reklam
reklam