BİR VİRÜSÜN ÖĞRETMENLİĞİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya Devlet Başkanı Putin “öyle yeni bir silah ürettik ki, dünyanın aklı şaşacak” dedi. Trumt’tan yanıt gecikmedi “Dünyanın neresinde olursa olsun her hedefe sesten 25 kat daha yaklaşabilen ve dakikalar içinde vurabilen Hipersonik silahımız,5,5 ton bomba taşıyabiliyor” dedi.

Kuzey Kore yeni bir balistik füze denemesi yaptı, denemenin başarılı olduğu açıklandı.

İran nükleer çalışmalara tekrar başlayacağını açıkladı.

İsrail’li bir yetkili.

Dünyanın en güçlü silahlarına sahip olduklarını ve hiçbir ülkenin İsrail’e saldıracak kadar delirmediğini açıkladı.

Dünyanın en büyük tankı, topu, füzesi, savaş gemisi, denizaltısı, uçak gemisi, savaş uçağı, makineli tüfeği, uçaksavarı, lav silahları, savaş helikopteri, balistik füzeleri, kıtalararası füzeleri, nükleer füzeleri, nükleer denizaltıları, nükleer savaş makineleri, tanksavarlar, lazer silahları, nötron bombaları, hidrojen bombaları, atom bombaları.

El bombaları, parça tesirli patlayıcıları, işaretli, izli mermileri, kimyasal silahları, tabancalar ve Bizimkinin okçu birliği.

Bu kadar güçlü silahlarınız, milyarlarca dolarlık savaş bütçeniz var ama yine de çaresizsiniz değil mi?

O silahları yaparken ki amacınıza minicik bir virüs sizlerden daha kolay ulaşıyor.

Ama korkuyorsunuz?

Sizde güvende değilsiniz, milyonlarca insan ürettiğiniz bu silahlarla can verdi, ülkeler alıp zaferler kazandınız ama o muhteşem savaş makineleriniz minicik bir mikrop karşısında ne kadarda zavallı, sizlerden daha mikrop biri çıkınca nasılda eve kapanıyorsunuz.

Bir küçücük virüs ticari ve silahlı tüm savaşlarınızı bitirdi. İçinize kapanıp kendi başınızın çaresine bakıyorsunuz değil mi?

Hani nerede kaldı globalleşme, bütünleşme ve kalkan sınırlar?

Bir minicik virüs tüm dünyaya büyük dersler veriyor.

Demek ki kendi ayaklarının üzerinde duracaksın, kendi kendine yetecek ve dışa en az bağımlılıkla yaşayacaksın.

Demek ki acının dili, dini ve milliyeti olmuyormuş ve bu bahaneyle yüzlerce yıldır yapılan savaşlar sadece sizlerin silah sanayinize yaramış.

Demek ki dünyanın hiçbir noktası diğer noktasına çok uzak değilmiş, insanlar gerçekten kardeşmiş ki bir insandan tüm dünyaya bulaşabildi.

Şimdi hepimizin göz kulağı bir bilim adamının bulacağı çarede, oysa milyarlık silahlarınız var, vursanıza iki kaşının arasından.

Uğruna tüm insanlığı birbirine düşman ettiğiniz o savaş makineleriniz işe yaramıyor değil mi? Şimdi silahlarınızı yavaşça yere bırakıp ellerinizi başınızın üzerine koyup, düşünün.

Sende çekilebilirsin Corona…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!