Belediye alanı AVM olsun. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

3 Şubat 2023 - 00:58

Belediye alanı AVM olsun

Belediye alanı AVM olsun
Son Güncelleme :

16 Ocak 2012 - 14:55

419 views

Mahmutlar halkı Belediye hizmet binasının olduğu alanın kapsamlı ‘Alışveriş Merkezi’ olmasını, Fen İşleri ve Cumartesi Pazarı’nın birleştiği alana ‘Kültür Merkezi ve Hizmet binası yapılmasını arzuluyor.
Mahmutlar’ın en güzel alanlarından birisi olan Mahmutlar Belediyesi hizmet binasının sahil tarafında bulunan eski yazlık düğün salonu olarak kullanılan park, Sokak Köpeklerinin gelip geçenlere saldırdığı ve Şarapçıların mekanı haline geldi. Vatandaşlar, “Belediye hizmet binasın olduğu yerin tamamı alışveriş merkezi olsun, fen işlerinin bulunduğu alana belediye hizmet binasının da içinde bulunduğu bir kültür merkezi yapılsın, Mahmutlar’ın şehir merkezi belli olsun, Mahmutlar turizmi kazansın” dediler.
ALIŞVERİŞ MERKEZİ OLSUN
Mahmutlar halkı bu alanın bir an önce değerlendirerek, Mahmutlar turizmine kazandırılması gerektiğinin altını çizdiler. Vatandaşlar, “Mahmutlar’ın en güzel alanı maalesef mezbelelik halinde, WC’leri kullanılmaz halde pis dururken, köpekler ve şarapçıların mekanı olmaktan maalesef kurtulamadı. Buradan geçerken ya köpekler saldırıyor, ya da şarapçılardan çekinerek geçmek zorunda kalıyoruz. Burası alışveriş merkezi olarak yap-işlet-devret veya kiraya verilerek, hem belediye’ye önemli bir maddi katkı, hem de şehir merkezine önemli bir cazibe merkezi olarak kazandırılmalıdır” dediler.
ADETA DALGA GEÇTİLER
Ali Çelik döneminde 2 Temmuz 2009’da ihaleye çıkan söz konusu boş alan ihalesini 101 bin TL’ye kazanan Azek Madencilik Ltd. Şti. tarafından işletilme hakkı kazanılmıştı. İhaleye katılan diğer firmalar ciddi bir şekilde park alanına yeni projeler uygulanarak boş atıl alanı ekonomiye kazandıracaklarını garanti etmelerine rağmen, yıllık kira bedeli 40-50 bin gibi fiyat miktarlarına çıkmalarına rağmen Azek Madencilik firması 101 bin TL fiyat yükselterek diğer firmaları geride bırakmıştı. Aynı firma ödediği101 bin TL ihalenin geçici teminatından vazgeçerek, ihalenin şartlarını yerine getirmeyerek adeta belediye ile dalga geçmişlerdi.
ESKİ CHP MECLİS ÜYELERİ’NİN KAZIĞI
Vatandaşlar, “Mahmutlar’ın gözde en güzel alanlarından biri olan bu yerin turizme ve ekonomiye kazandırılması gerek. Çakır döneminde bu yer Mahmutlarspor adına işletilmeye açılmış, Eskişehir’den bir inşaat firması 1 milyon TL gibi yüksek meblağlı bir ücretle yatırım yapma taahhüdünde bulunmuş, bu alanın yeraltına tarihi Selçuklu mimarisi ile birlikte Türk hamamı ve 500 kişilik konferans salonu, üst kısmına ise 21 adet dükkân yaparak, markalardan oluşan bir alışveriş merkezi inşaat edecekti.
Dönemin CHP’li Meclis üyeleri ve CHP belediye Başkan adayı Mustafa Keşoğlu’nun engellemeleri ile meclisten geçmesine rağmen meclis üyelerinden bazılarının, “Mahkemeye gideriz, bu hizmeti yaptırmayız” tehdidi ile yatırımcıyı korkutmuşlardı. Böylesine bir yatırımcıyı bir daha bulmak mümkün değil, ayrıca Mahmutlarspor’a aynı firma 4 yıl sürece her yıl 25 bin TL, 5.ci yılda 50 bin TL bağış yapma garantisi vermişti. Ve bu tehditler karşısında yatırımcı beldemizden ayrılmıştı. Yatırımı Engelleyen eski CHP’li Meclis üyelerine soruyoruz, “İyi mi yaptınız?” dediler.
ÇELİK’TEN YATIRIM BEKLİYORUZ
Vatandaşlar, “Yine CHP dönemi Ali Çelik 2 Temmuz 2009 tarihinde ihale çıkardı. İhaleyi alan firma işletmeden vazgeçti. Belediye yöneticileri ikinci bir ihaleyi neden yapmıyor, burası ekonomiye ve çevre esnafa katkı yapacak. Halkın kullanımına açılacak önemli bir yer, buraya turizm adına her türlü tesis yapılabilir. Çelik yönetimi, bu gibi yerleri beldeye kazandırmak için çalışma yapmalıdır. Burası şuanda köpeklerin yoğunlaştığı bir alan halindedir. Çelik’in girişimlerini bekliyoruz” dediler.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.