MÜTBİR, yeniden ‘Çakır’ dedi. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

3 Şubat 2023 - 00:42

MÜTBİR, yeniden ‘Çakır’ dedi

MÜTBİR, yeniden ‘Çakır’ dedi
Son Güncelleme :

16 Ocak 2012 - 14:54

370 views

Alanya Müteahhitler Birliğinin (MÜTBİR), 3. olağan genel kurul kongresi, 14 Ocak 2012 Cumartesi günü dernek binasında yapıldı ve Alaattin Çakır oybirliği ile yeniden başkan seçildi.
Eylül 2008’de kurulan ve Alanya ve bölgesinin önemli firmalarını çatısı altında bir araya getiren MÜTBİR, 3. olağan genel kurul kongresini gerçekleştirdi. Katılımın yoğun olduğu ve tek liste ile gidilen kongrede, Alaattin Çakır, katılan üyelerin tamamının oyunu alarak, oybirliği ile yeniden MÜTBİR başkanlığına seçildi.
Çakır’ın başkan seçildiği kongrede, asil yönetim kurulu üyeliğine; Mustafa Küçüker, Ali Hancı, Hakkı Kurt, Eray Erdem, yedek yönetim kurulu üyeliğine; Mehmet Ersoy, Kamil Çiçek, Cemiyle Çakar, Melike Nazifoğlu, Dilaver Çekiç, denetleme kurulu asil üyeliğine; Erhan Doğan, A.İhsan Gökçe, Abdulkadir Turhan ve yedek denetleme kurulu üyeliğine; Yılmaz Bağışlar, Ahmet Diliballı ve Orhan Yılmaz seçildi.
Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TİMFED) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, göndermiş olduğu telgraf ile, Çakır’ı dernek binasında ziyaret eden AK Parti Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Güney ve Alanya Devlet Hastanesi başhekimi İsmail Başaran, kongrenin bölge ve sektör için hayırlı olması temennisinde bulundular.
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kerim Aydoğan yaptığı konuşmasında; ALTSO ile MÜTBİR’i ayrı ayrı düşünmediklerini, sektörün ve bölgenin sorunlarının çözümü noktasında güç birliğine gidilmesi gerektiğini, herkesin duyarlı ve sorumlu davranması halinde sorunların üstesinden kolaylıkla gelinebileceğini söyledi.
ÜYE AİDATLARINDA İNDİRİM
Açılış ve yoklama, divan heyetinin seçimi ve tutanakların okunması, yönetim kurulu ve denetleme kurulunun ibrası, yönetim kurulunca hazırlanan gelecek dönem (2012-2013) tahmini bütçenin görüşülerek aynen veya değiştirilerek kabul edilmesi, menkul ve gayrimenkul alınması, satılması, kiraya verilmesi, kiralanması hususunda yönetim kuruluna yetki verilmesi, yeni yönetim ve denetleme kurulu üyelerinin seçimi, dilek ve temenniler, kapanış, gündeminin yer aldığı kongrede; üye aidatlarında yaklaşık yüzde 50 indirim kararı alındı. Derneğin faaliyetleri hakkında kısa bilgiler veren Çakır, federasyon ile koordineli çalışmalar neticesinde sektörün önemli birçok sorununu çözüme kavuşturduklarını, konfederasyonluk çalışmaları ile ilgili de önemli yol kat edildiğini ve çalışmalara hızla devam edildiğini söyledi. Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü olarak tabir edilen inşaat sektörünün önemli sorunlarından olan mütekabiliyet (karşılıklılık) yasası ve yabancıya mülk satışı gibi birçok sorunun çözüme kavuşması için hükümete ve ilgili bakanlığa raporlar sunduklarını ve nihayetinde de bu sorunların çözüldüğünü belirterek, hükümete ve ilgili bakanlığa teşekkür etti.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.