BAŞKAN ŞAHİN SOKAK HAYVANLARI İLE İLGİLİ PROJESİNİ AÇIKLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, 04 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, sokak hayvanları ile ilgili olarak gerçekleştirmeyi planladığı projeyi açıkladı.

Başkan Şahin, otellerde ve turizm işletmelerinde artık olarak kalan yemekleri, kuracakları işletme tesisinde işleyerek sokak hayvanları için mamaya dönüştüreceklerini açıkladı.

Başkan Şahin, bu sayede israfı da önlemek istediklerini belirterek, “650 den fazla turizm belgeli tesisi ve güçlü ekonomisi olan Alanya’mızda bu gibi projeler ile sokak hayvanlarımızın daha güzel şartlarda yaşamasına olanak tanıyacağız” dedi.

Başkan Şahin’in konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:“Biz insanlar, Yüce Allah’ın bizlere bahşettiği dünyamızı binlerce yıldır hayvanlarla birlikte paylaşıyoruz. Onların varlığı bizler için bazen yaşam kaynağı oldu, bazen iş hayatımızın ayrılmaz parçası oldular, bazen de bizlerin en iyi dostu oldular. Bu nedenle hayvanlara karşı adil olmak zorundayız. “Önce insan” yerine “önce canlı” anlayışını benimsememiz tüm doğanın refahını sağlamamız açısından büyük bir adımdır.

Bugün 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü olması sebebiyle hayvan kavramı üzerinde durulsa da biz yöneticilerin asıl görevi hayvanları sözde değil özde korumak ve bunun için gerekli projeleri hayata geçirmektir.

Bu vesile ile ben buradan gelecekte Alanya’mıza kazandırmayı hedeflediğim bir projeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yüce Rabbim nasip eder de Alanya Halkı bize bu güzel şehrimize hizmet için yetki verirse verirse otellerde ve diğer tüm turizm işletmelerinde artık yemekleri toplamak kaydıyla kuracağımız işleme tesisinde sokak hayvanları için mama imalatı yapacağız.
650 den fazla turizm belgeli tesisi ve güçlü ekonomisi olan Alanya’mızda bu gibi projeler ile sokak hayvanlarımızın daha güzel şartlarda yaşamasına olanak tanıyacağız.

Özetle yine “O iş bende” diyorum. Hayvansever dostlarımızın da desteği ile evelAllah yapamayacağımız iş yok. Birlikte başardık, birlikte sahip çıkacağız. Her şey Alanya’mız için.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!