BAŞKAN ERDEM’DEN TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NA TEŞEKKÜR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Erdem’in konuyla ilgili açıklaması şu şekilde: “Bugün Karayolu ile yolcu veya eşya taşımacılığı yapan firmalara bir müjde vermek istiyorum.

Bilindiği üzere; Karayolu ile yolcu veya eşya taşımacılığı yapan ticari araçlarda kullanılan ve daha önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’ndan alınmak zorunda olunan “Sayısal Takograf Kartı” yani “Dijital Ehliyet” Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdindeki girişimlerimiz sonucu artık Odamızdan da alınabilecek.

Böylece Odamız, sayısal takograf işlemlerinin yapılabilmesi için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin yetkilendirdiği “Yetkilendirilmiş Kayıt Merkezleri”nden biri oldu.

Konuyla ilgili geçtiğimiz ay odamızın Meslek Komitelerinden gelen talebi yönetim kurulu olarak ele almış ve hemen akabinde  Edirne’de gerçekleşen bir programda  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na sektörden gelen talebi bizzat aktarmıştım.

Sayın başkana Alanya’mızdaki yolcu ve eşya taşımacılığı yapan firmaların Sayısal Takograf için 150 km mesafedeki Antalya’ya gitmek zorunda kaldığını anlatarak Oda olarak bu belgeyi verebilecek alt yapıya ve bilgiye sahip olduğumuzu ifade etmiştim.

Başkanımızda haklı talebimizi değerlendirdi ve kısa sürede olumlu dönüş yaptı. Alanya’mızın sorunlarını en üst düzeyde takip etme sorumluluğumuz çerçevesinde bir sorunu daha çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Başarıyla sonlanan bu çalışmamızın Alanya’mız için hayırlara vesile olmasını temenni eder, her zaman desteğini yanımızda hissettiğimiz TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerimi sunarım.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!