reklam
reklam

Antalya bayrama hazır. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

29 Mayıs 2022 - 04:34

Antalya bayrama hazır

Antalya bayrama hazır
Son Güncelleme :

20 Ağustos 2018 - 16:19

38 views

Antalya bayrama hazır

ANTALYA’da Kurban Bayramı için tüm hazırlıklar tamamlandı. Kurban Bayramı’nı da kapsayan 15-26 Ağustos tarihleri arasında kentte 35 bine yakın emniyet mensubu görev yapacak. Bayram tatilini Antalya’da geçirecek turistleri, yüzde 95’lere kadar ulaşacak nem bekliyor.

Kurban Bayramında vatandaşların rahat ve huzurlu bir tatil geçirmesi için tüm kamu kurum ve kuruluşları seferber oldu. Emniyet, il sağlık, Türk Telekom ve sosyal hizmetler il müdürlüklerine gerekli talimatlar verilerek, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir bayram geçirmeleri için gereken önlemler alındı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, halkın rahat bir bayram geçirebilmesi için hazırlıklarını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi, Soğuksu Mahallesi Perşembe Pazarı, Yeşilbahçe Mahallesi Kapalı Çarşamba Pazarı ve Kömürcüler’de, bayramın 1’inci ve 2’nci günlerinde veteriner hekim kontrolünde ücretsiz kurban kesim hizmeti verecek. Büyükşehir Belediyesi bayramda kaçan firari kurbanlıklar için bayrama özel ‘Hayvan Yakalama Timi’ hizmet verecek. Kurbanlıklarını elinden kaçıran vatandaşlar ALO 153 numaralı telefondan yardım isteyebilecek.

ASAT’TA NÖBETÇİ EKİP

Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Kurban Bayramı’nda da vatandaşların sorunsuz bayram tatili geçirebilmesi için önlemlerini aldı. ASAT bayram boyunca kesintisiz su, atık su, kanalizasyon ve yağmur suyu hizmetlerinin aksamaması için 24 saat hizmet verecek. ASAT meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluk karşısında 483 nöbetçi personel bulunduracak. Vatandaşlar herhangi bir arıza ve şikayet için ALO ASAT 185 numaralı telefonu 24 saat aayabilecek.

ZABITA DENETİMLERİ DEVAM EDECEK

Bayram süresince Zabıta Dairesi Başkanlığı’nda çalışan personel görev başında olacak. Ekipler, bayram öncesi özellikle arife günü açık yiyecek ve içecek üretimi ile satışını gerçekleştiren işyerlerinde denetimlerini daha da yoğunlaştıracak. Zabıta mezarlıklarda halkın, mezarları rahat ziyaret edebilmesi için gereken önlemleri alacak. Vatandaşlar şikayetlerini 249 50 84-249 50 75-ALO 153 numaralı zabıta merkezine bildirebilecek.

İTFAİYE GÖREV BAŞINDA

İtfaiye Dairesi Başkanlığı da bayram boyunca görevde olacak. İtfaiye ekipleri, Antalya sınırlarında 36 ayrı grup, 580 personelle 24 saat çalışmalarını sürdürecek. Merkez grup başta olmak üzere, ilçelerdeki itfaiye ekipleri ve Kaleiçi ekibi, olası bir yangına karşı 24 saat hazır olacak. Vatandaşlar, yangın ihbarını ALO İtfaiye 112 numaralı telefona bildirebilecek.

MEZARLIKLARDA DİN GÖREVLİLERİ

Bayram öncesi ve bayramda en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunan mezarlıklarda da gerekli önlemler alındı. Andızlı, Uncalı ve Kurşunlu mezarlıklarında arife günü ve bayramda din görevlileri vatandaşlara mezarlık ziyaretlerinde yardımcı olacak. Arife günü ve bayram boyunca Uncalı’dan Kurşunlu Mezarlığı’na ring servisler kalkacak. Ayrıca, 19 ilçede de mezarlıklar bayram için hazırlandı.

KURBAN KESİM ALANLARI

Kepez Belediyesi, vatandaşların kurban kesimlerini rahat ve huzurlu bir ortamda gerçekleştirebilmesi için gerekli tedbirleri aldı. Kurban satış yeri olarak Çamlıca ve Varsak Menderes Mahallesi’ni belirleyen Kepez Belediyesi, Zafer, Yenidoğan, Teomanpaşa, Varsak Karşıyaka ve Varsak Ayanoğlu Mahallesi kapalı semt pazar yerlerini de kesim noktası olarak seçti.

Muratpaşa’da Antalya Ticaret ve Sanayi Odası karşısı ve Ermenek Mahallemizde Aycan-1 Sokak olmak üzere 2 kurbanlık hayvan satış noktası belirlenirken, ilçenin 3 ayrı noktası kesim alanı olarak belirlendi. Konuksever Mahallesi 821 ve 781 Sokak kesişiminde bulunan Konuksever kapalı pazarı, Cumhuriyet Mahallesi kapalı çarşamba pazarı ve Bayındır Mahallesi’nde bulunan salı pazarında Kurban Bayramı öncesi özel kesim alanı oluşturulacak.

BAYRAMDA 35 BİN POLİS GÖREV YAPACAK
Antalya’da Kurban Bayramı’nı da kapsayan 15-26 Ağustos tarihleri arasında 34 bin 766 emniyet mensubunun görev yapacağı kaydedildi. Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Kurban Bayramı’nın huzur ve güven içerisinde idrak edilmesini sağlamak üzere 11 gün süresince planlanan tedbirler uyarınca, genel asayiş ve güvenlik tedbirlerinde 21 bin 635, trafik tedbirlerinde de 1295 olmak üzere toplam 22 bin 930, dış ilçelerdeki genel asayiş ve güvenlik tedbirlerinde 10 bin 552, trafik tedbirlerinde 1284 olmak üzere 11 bin 836 personelin görevlendirildiği kaydedildi.

Bayramda yüksek nem

Bayram tatillerini Antalya’da geçirecek yerli ve yabancı turistleri, bayram boyunca yüzde 95’lere kadar ulaşacak nem bekliyor. Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü tahminlerine göre, Batı Akdeniz Bölgesi’nde bayram boyunca yağış beklenmezken, hava sıcaklıkları mevsim normallerinde olacak. Bayram boyunca Antalya’da hava sıcaklığı 31-32 derece, Burdur, Isparta ve Muğla’da 30-32 derece arasında bekleniyor. Bayram sürecince Antalya’da nem oranının yüzde 60 ile 95 arasında olması bekyleniyor.

ACİL TELEFONLAR

İtfaiye: 112
Ambulans: 112
Telefon Arıza: 121
Alo Trafik: 154
Polis İmdat: 112
Jandarma İmdat: 156
Sahil Güvenlik: 158
Su Arıza: 185
Elektrik Arıza: 186
Cenaze Hizmetleri: 188

Alanya Haber – Mahmutlar post – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Güncel Alanya haberleri, son dakika Alanya haber ve gelişmeleri. Sondakika Mahmutlar Haberleri, Mahmutlar ile ilgili son dakika haberleri ve en son gelişmeler. En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

reklam
reklam