Alman Turist Müjdesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa genelinde yapılan bir araştırmada, yüksek seyreden enflasyona rağmen Almanların yüksek oranda tatil talebi var.

Bir araştırma şirketinin Avrupa genelinde 3 bin tatilci ile yaptığı araştırmaya göre, enflasyona ve artan fiyatlara rağmen Avrupa’da yüksek bir tatil talebi var.

ALMANLAR LİDER

Araştırmaya katılanların yüzde 46’sı, 2023 tatilinde 2019’dakinden daha fazla para harcadığını belirtirken, Almanya’da bu oran yüzde 48 olarak ölçüldü.

Avrupa ölçeğinde ‘Şu anda daha yüksek bir gelire sahibim’ diyenlerin oranı yüzde 36 ike, Almanya’da bu oran yüzde 41 olarak ölçüldü. Alvarez & Marsal’a göre bu olumlu gelişme kaçınılmaz olarak tatil amaçlı seyahat talebinin artmasını sağlayacak.

ALANYA VE ANTALYA‘YA YOĞUN TATİLCİ AKIŞI OLABİLİR

Sadece eğlence amaçlı seyahat etmek istediğini belirtenlerin oranı Avrupa’da yüzde 31 iken, Almanya’da yüzde 28 oldu. Katılımcıların yüzde 66’sı ise, tatil sağlayıcıların çevre kurumsal yönetim standartlarını yerine getirmesi durumunda daha fazla ödemeye hazır olduğunu bildirdi
Almanların Alanya ve Antalya’yı tercih edebileceğini söyleyen anketörler, 2024 sezonunda Alman yoğunluklu bir turizm sezonu olabilir dedi.

Otel seçimi söz konusu olduğunda Almanların yüzde 38’inin marka bilinirliğine ve güvenliğe odaklandığını söylüyor. Bunların yüzde 28’i için ise marka ve güvenirlik olmazsa olmaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!