reklam
reklam

Alanya’da Cennet “Dimçayı”. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

8 Aralık 2022 - 22:32

Alanya’da Cennet “Dimçayı”

Alanya’da Cennet “Dimçayı”
Son Güncelleme :

26 Temmuz 2022 - 17:28

1.665 views

Son günlerin kavurucu sıcağından kaçılacak tek yer Dimçayı Cennet vadisi. İşletmeciliğini Mustafa Şimşek (Tarkan)’ın yaptığı Dimçayı Cennet vadisi Piknik Restaurant ve Bar tam da size göre dinlenme merkezi.

Dimçayı Cennet vadisi Toros dağlarının eteklerinde yer alır, Alanya’dan sadece 7 kilometre uzaktadır. Yeşilin ve Mavinin renk cümbüşünün arajman olduğu tesis su içindeki çardaklar üzerinde taze alabalık başta olmak üzere tüm yiyecek ve içecekler bulunmaktadır. Güler yüzlü ve tecrübeli personeli ile size en güzel hizmeti sunan Dimçayı Cennet Vadisi Piknik ve Restaurant sizleri bekliyor. Ayrıca belirli bir sayının üzerinde ücretsiz serviste gerçekleştiriyor.

ALANYA’NIN EN SERİN YERİ

Ayrıca Alanya’da bulunan Dim Çayı yerli ve yabancı turistlerin beğenisini topluyor. Kent merkezinde aşırı sıcaklardan bunalan vatandaşlar soluğu eriyen kar sularının aktığı Dim Çay’ında alıyor. Toroslarda eriyen kar suları Dim Vadisi boyunca ilerleyerek denize dökülüyor. Kentteki bunaltıcı havada denize girmek istemeyen vatandaşlar çay üzerine kurulu tesislere gelerek serinliyorlar.