ALANYA’DA GÖZLER AK PARTİ, CHP VE İYİ PARTİ’DE

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milletvekili aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslimine üç gün kala, Alanya’da gözler AK Parti, CHP ve İYİ Parti’ye çevrildi. CHP’den Mustafa Kemal Kahya ve Murat Özçelik, İYİ Parti’den ise Meryem Aydoğan ile Uğur Oğuz ön planda gözüküyor.
14 Mayıs Cumhurbaşkanı seçimi ile 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için partiler geri sayıma başladı. Milletvekili listelerinin en geç 9 Nisan’da Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) verilmesi gerekirken, elini çabuk tutan MHP, milletvekili listelerini YSK’ya ilk teslim eden parti oldu. 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri’ne sayılı günler kala, MHP Milletvekili Antalya aday listesi, Alanyalı aday adaylarını hüsrana uğrattı. Alanyalı Oğuzhan Çelik’in listenin 7. sırasına yazılması da Alanya halkını sevindirmedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim ettiği Antalya Milletvekili aday listesi şöyle oluştu:
Abdurrahman Başkan
Hilmi Durgun
Mustafa Aksoy (Gazipaşa)
Yusuf Kelleli
Ferhat Sarıbek
İlknur Fidan
Oğuzhan Çelik (Alanya Mahmut)
Yavuz Çağlar
Serkan Öztürk
Ali Çetin
Hayati Peker
Esmaye Özörmenoğlu
İdris Özcan
Ahmet Ali Coşkun
Mehmet Ali Yalçın
Mustafa Doruatlı
Kutluhan Tozoğlu
ALANYA’LI İSİMLERİ HANGİ PARTİ AÇIKLAYACAK?
Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 14 Mayıs’ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Seçimleri aday listesini açıklamasının ardından gözler AK Parti, CHP ile İYİ Parti’ye çevrildi. Alanya halkı bu partilerde seçilebilecek sıralama da Alanyalı isimleri görmek istiyor. AK Parti milletvekili aday listesi üzerinde son çalışmalar sürerken, aday listesinde Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Köse, Menderes Türel, Tuba Vural Çokal ve Feyzullah Arslan gibi isimlerin olması bekleniyor. CHP’de Mustafa Kemal Kahya ve Murat Özçelik telaffuz edilirken, İYİ Parti’den Meryem Aydoğan ile Uğur Oğuz ön planda tutuluyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!