YENİ YILDA FARKLI BİR ÇİLEKEŞ BEKLİYORUM

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Köylü oğlan ve babası büyük şehre ilk defa gelmişler. Alışveriş merkezinde zemin kattaki iki gümüş renkli parlak duvarın ağır ağır açılıp kapanması ilgilerini çekmiş. “Bu ne baba” diye sormuş oğlan. Hayatında hiç asansör görmemiş baba, “Bilemiyorum oğlum” demiş.
Onlar bu ilginç şeyi nefeslerini tutup izlerken, tekerlekli sandalyeli yaşlı bir kadın sağa sola kayan gümüş renkli duvarlara doğru gitmiş ve bir düğmeye basmış. Duvarlar açılmış, yaşlı kadın yoğun ışıklı küçük bir odaya girmiş, duvarlar kapanmış.
Oğlan ve babası kapının üzerindeki küçükten büyüğe doğru yanıp sönen ışıklı rakamları izlemişler. Son rakamdan sonra aynı sırayla bu sefer geriye doğru ışıklar teker teker yanmış. Sonunda duvar iki yana kayarak açılmış, dışarı 24 yaşlarında incecik muhteşem bir kadın çıkmış. “Oğlum” demiş adam, kızdan gözlerini ayıramayarak, “Koş koş anneni getir.!”
Tabi fıkradaki gibi, ‘koşun koşun, bize yeni bir Belediye Başkanı getirin’ dememiz 2,5 yıl daha imkansız görünüyor.
Peki, o zaman ne yapmamız gerek…
Ali Çelik başkanın bana yaptığı açıklamada, “Vatandaş benden bir hizmet beklemiyor, ben seçim öncesi vatandaşa hiçbir yatırım sözü vermedim. Vatandaş bana, ‘hiçbir iş yapmana gerek yok, seçimi kazan, git koltuğa otur, bize yeter’ dediler. Bende vatandaşın dediğini yerine getiriyorum” dedi.
Böyle bir açıklamayı talihsiz buluyorum.
Vatandaşlar böyle söyleyip oy vermişler ise çok büyük yanlış yapmışlar. ‘Hiçbir iş yapma, git koltuğa otur, demek memlekete yapılan bir ihanettir’ demiştim, daha önceki yazılarımın birinde. Bu sözümü tekrar ediyorum. Böyle düşünenler Mahmutlar’a ihanet etmişlerdir.
Ben öyle demiyorum, Belediye Başkanı Ali Çelik’in gecesini gündüzüne katarak, Mahmutlar için çalışıp, hizmet etmesini bekliyorum. Belediye başkanlığı yan gelip yatılacak bir kurum değildir. Vatandaşın beklentilerini yerine getirecek, Belediye’nin gelirlerini har vurup, harman savurmadan, çarçur etmeden, adeta tüccar edasıyla kılı kırk yararak hatta derenin taşı ile derenin kuşunu vurarak, sineğin kanadındaki yağı bile çıkartarak hizmet etmektir. Bu söylediklerime katılmayan memleket haini elbette vardır. Ama ‘Mahmutlar’ı seviyorum’ diyen hiçbir kimlik sözlerime muhalefetlik etmemelidir.
Geçen hafta gazetemizin manşet haberinde yer alan, ‘Ali Baba’dan istekler’ haberimiz okuyucular tarafından takdir ile karşılandı. Birçok okur Noel baba’yı palyonça ve pinokya’ya benzetse de, yeni yıl geldiği için başlık, Noel Baba’dan istekler de olabilirdi. Tabi Noel Baba yeni yılda hediyeler getirir, mutluluklar verir. Bizde gazete olarak Mahmutlar halkı adına ‘Ali Baba’dan istekler’ adı altında vatandaşların isteklerine yer verdik. Fıkrada olduğu gibi daha 2,5 yıl hizmet edeni değiştiremeyeceğimize göre, mevcut Belediye Başkanımızdan hizmet bekleyeceğiz. Tabi ‘hizmet yapacağım’ diye ağzına burnuna bulaştırılan ve sonunda şaibeler kokan hizmet değil.
Ne istiyor halk?
Sahil projesinin layığı ile bitirilip, uzun yıllar halkın hizmetine sunulmasını. Sahil düzenlemesi böyle giderse hem paraya, hem de zamana yazık…
Ne istiyor halk?
Mahmutlar’ın merkezi bir yerine içinde sinema, tiyatro salonu, kütüphane ve en az 1000 kişilik olan bir düğün salonu.
Ne istiyor halk?
Şehir medeniyetlerinin oluştuğu yeni cazibe merkezleri. Sokak ve Caddeleri temizletip, yıkanarak halkın hizmetine sunulmasını. Peyzaj ve aydınlatmaların daha işlevli haline gelmesini.
Ne istiyor halk?
Seyyarların daha derli toplu hale gelmesini. Seyyarlara 2012 yılından itibaren yeni kriterler getirilmesini.
Ne istiyor halk?
Çocukların daha iyi bir gelecekte yaşam standartlarının gelişmesi adına yeni projelerin oluşarak hayata geçirilmesini.
Ne istemiyor halk?
Yan gelip yatılmasını, personelin mesai saatleri içinde kahvede pişpirik oynamasını, ayrım yapılmamasını.
Buradan tüm okuyucularımıza yeni yılda, sağlıklı ve başarılı mutlu yıllar temenni ederken, Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’ten geride kalan 2,5 yıldan daha farklı bir yönetim göstermesini diliyorum.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!