Yeni Mahmutlar kuruluyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar’da 600 dönüm arazi imara açıldı. Tapular verilmeye başlandı. Adeta “Yeni Mahmutlar” kurulacak olan alanda Müteahhit firmalar arsa sahipleri ile yeni modern yapılar için sözleşme imzalamaya başladılar. Aynı alana Kültür merkezi ve Lise de yapılacak.

Yeni imara açılan 31. Bölge Mahmutlar’a önemli katkılar yapacak. 30 yıldır kangrene dönen imar çalışmaları sona erdi. Tapular çıktı ve İnşaat Müteahhit firmaları bu alana modern yapılar yapmak için arsa sahipleri ile anlaşmalar imzalamaya başladı.

CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK

Mahmutlar 31. Bölgede 600 dönüm arsa imara açıldı ve tapuları dağıtılmaya başlandı. Adeta yeni kurulacak bir şehir edasında olacak olan modern yapılarla birlikte bölgenin adı ‘Yeni Mahmutlar’ olacak. Çevre yolu, 30 metrelik yol, Konya karayolunun da bu alandan geçmesi ve sahile 500 metre uzakta olması cazibe merkezi oluşturmaya yetiyor. 30 Metrelik yol, Çevre yoluna bağlantılı olacak ve Konya karayoluna bağlantısı bulunacak.

KÜLTÜR MERKEZİ VE LİSE YAPILACAK

Mahmutlar’ın en büyük eksiği olan Kültür Merkezi, 31. Bölgeye kuruluyor. 11 dönüm arazi üzerine kurulacak olan Kültür Merkezi içerisinde yazlık ve kışlık Düğün salonları, Sinema ve Tiyatro salonu, Konferans salonu ve Kütüphane yapılacak. 600 dönüm arazinin 150 dönümü Belediye hizmet alanı olarak ayrıldı bu alana ise Spor sahaları ve parklarda yapılacak. Ayrıca Kültür merkezinin hemen yanında 1066/1 parselde bulunan 5077 metre kare alana Anadolu Lisesi yapılacak. Proje Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü’ne Alanya Belediyesi tarafından verildi.

BİSİKLET YOLU 30 METRELİK YOLA GİDİYOR

Atatürk Caddesi içerisinde bulunan esnafa ve halka sıkıntılar yaşatan Bisiklet yolu yeni açılacak olan 30 metrelik yol ile D-400 Karayolu sahil tarafına yapılan yeni bisiklet yoluna kaydırılacak. Atatürk Caddesi’ndeki bisiklet yolu tamamen kaldırılacak. Mahmutlar’a son zamanlarda yapılan yatırımlar halkın uzun bir aradan sonra Belediye Başkanı Yücel’in Mahmutlar’a bir hizmeti yok eleştirilerine de son verdi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!