1. Haberler
  2. Güncel
  3. Yazık oldu yarınlara…

Yazık oldu yarınlara…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2004-2014 yılları arasında Mahmutlar Belediyesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den Meclis üyeliği görevini üstlenen Mustafa Şimşek, “Mahmutlar’ı Rant kapısı yaptılar, yazık oldu yarınlara” dedi.

Mahmutlar Belediyesi 2004 – 2014 yılları arasında Meclis üyeliği görevinde bulunan Mustafa Şimşek, Mahmutlar Post Gazetesi imtiyaz sahibi Mesut İlhan’a çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şimşek, “Mahmutlar Belediyesi döneminde Eğitim alanının ranta kurban gitmesini aynı dönemde Meclis üyesi olan İbrahim Sayar ile birlikte dava açarak önlemiştik. Bütün şehir yasası ile birlikte Belediye kapanınca Mahmutlar ranta kurban gitti. Sağlık alanları ve Eğitim alanları küçültülerek yerlerine binalar dikildi. Bu alan 27 dönümden 11 dönüme düşürüldü. Kat sayıları burada artırıldı. Alanya Belediyesi’nin yıllarca biriken SGK borcu Mahmutlar’daki sağlık alanı satılarak ödendi. Ne yazık ki Mahmutlar’da yapılan bu yasal olmayan imar uygulamalarına 6 yıldır Mahmutlar’daki siyasetçiler hatta Alanya ve Büyükşehir’deki meclis üyeleri bile duyarsız kaldılar.

“TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMLERİN HAKLARINI SAVUNUYORUM”

Mahmutlar’da yapılan plan tadilatları ve Belediye’den verilen düzensiz inşaat ruhsatları ve 2019 yılında açmış olduğum Eğitim alanı ve Sağlık alanı yerleriyle ilgili dava dosyalarım devam ediyor. Yürütmeyi durdurma talebimiz red oldu ama genel dava 8 dosya olarak devam ediyor. Bazı siyasetçi arkadaşlar bu davayı niye açtığımı anlamamışlar! Antalya’da görev yapan siyasetçiler anlamamışlar veya anlamak istemiyorlar. Adalete güveniyorum Mahmutlar’da tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını savunuyorum. Davayı daha önceki gibi kazanacağız.

“AYNI YERE DAVAYI AÇTIM, ADALETE GÜVENİYORUM”

‘Zamanında buradaki planla ilgili mağdur olan vatandaşlar varmış, bizlerde meclis üyesi olarak 2005 yılında alanı genişletelim 18 uygulaması yapalım’ dedik. Dönemin Belediye Başkanı Alaattin Çakır yapmadı. Sorunu çözmek istedik ve meclisten geçti. O dönemin meclis üyelerinden İbrahim Sayar ile birlikte dava açtık ve kazandık. Aynı yer şimdi yine ranta kurban gitti, şimdi yine dava açtım. Son olarak sözlerimi Şarkıcı İlhan İrem’in bir şarkı sözü ile bitireyim ‘Yazık oldu yarınlara” diyerek Mahmutlar’ın geldiği son noktayı özetledi.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!