YASİN EMRE’YE ÖDÜL

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya’nın efsane Başsavcısı Yasin Emre’ye Ceza Hukuku Sisteminde Uzlaştırma ödülü verildi.

Ankara’da 24 Ekim tarihinde ‘Uzlaştırma Sempozyumu ve Ödül Töreni’ düzenlendi. Bir dönem Alanya’da suç örgütlerini tek tek çökerten ve Alanya’yı bir huzur kentine dönüştüren ve halen Düzce Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Yasin Emre, ‘Ceza Hukuku Sisteminde Uzlaştırma’ ödülüne layık görüldü.

Adalet Bakanlığı tarafından 24 Ekim tarihinde Ankara’da Uzlaştırma Sempozyumu ve Ödül Töreni düzenledi. Törende 2023 yılında uzlaşma alanında başarılı olan Cumhuriyet Başsavcılıklarına ödülleri takdim edildi.

‘Ceza Hukuku Sisteminde Uzlaştırma’ ödülüne layık görülen Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, ödülünü Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un elinden aldı.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kurul Müfettişliği, Elbistan ve Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinin ardından Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Yasin Emre, depremde hasar gören Düzce Adalet Sarayı’nın tadilat ve tamirat çalışmalarını yaptırmasıyla takdir toplamıştı.

YASİN EMRE KİMDİR?

Yasin Emre, 1982 yılında Kırşehir’de doğdu. Eğitim hayatını başarı ile tamamlayan Yasin Emre, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kurul Müfettişliği, Elbistan ve Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinden sonra, 2022 yaz kararnamesi ile Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!