Yabancılar’ın şifasıyız

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yurtdışından gelen yabancı uyruklu hastalarına daha sağlıklı ve kaliteli hizmet sunmak adına 5 dilde tercüman hizmeti verilen Sağlık Turizmi Koordinatörlüğü birimi oluşturdu.

Alanya Eğtim ve Araştırma Hastanesi son 6 ay içinde 50 farklı ülkeden gelen 1518 yabancı hastaya sağlık hizmeti verdi. Listenin başında ise Rusya, Irak, Almanya ve İskandinav ülkeleri yer aldı.

DÜNYADA 10 ÜLKE ARASINDAYIZ

Türkiye Sağlık Turizmi’nde dünyada ilk 10 ülke arasında yer alıyor. Sağlık Bakanlığının dış politikası, maliyetlerin düşük olması, turistik gezi, konaklama ve ulaşım gibi masraflarının cazip olması Alanya’nın sağlık turizminde önemli bir yer edinmesine katkı sağlıyor. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi son 6 ay içinde 50 farklı ülkeden gelen yabancı uyruklu 1518 hastaya sağlık hizmeti sundu. Listede 244 hasta sayısı ile Rusya ilk sırada yer aldı. Almanya’dan 157, Irak’tan 132, Iskandinav ülkelerden 232 hasta ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni tercih etti.

YERLEŞİKLER ÇOĞUNLIKTA

Alanya’da yerleşik yaşayan 3604 yabancı hastanın da sağlıkta ilk tercihi yine devlet kurumu oldu.   343 Alman, 208 Rus ve 156 Hollanda vatandaşı tedavi için ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ‘ni ziyaret etti. Yabancı hastaların en çok ziyaret ettiği birimler ise; Acil Servisler, Kadın Doğum Polikliniği ve Çocuk Hastalıkları bölümü oldu.  Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş; ‘Hastanemiz Uluslararası Sağlık Turizmi yetki belgesi almaya hak kazanan 12 kamu hastanesinden biri olmaya hak kazandı. Bu bağlamda birçok yabancı hastamıza sağlık hizmeti sunmakta onları hastanemizde ağırlamaktayız’ dedi.  Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş; ‘Yurtdışından gelen yabancı uyruklu hastalarımıza daha sağlıklı ve kaliteli hizmet sunmak adına hastanede Sağlık Turizmi Koordinatörlüğü birimi kurduk. Birimde görevli tercümanlarımız İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca ve Fince dillerini bilmekte, hastalarımıza yardımcı olmaktadırlar. Hastanemizin tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasında sağlık hizmetlerinin daha hızlı olması, sunduğumuz teknolojinin kalitesi ve fiyat avantajımızdır. Her hastamıza ayrı ayrı değer verdiğimiz gibi yabancı hastalarımızda değer vermekteyiz. Kurduğumuz Rusça, Almanca, İngilizce ve Azerice dilindeki youtube kanalarımız aracılığıyla hastalarımıza sunduğumuz sağlık hizmetleri hakkında bilgilendirmekteyiz’  dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!