Vergilere korkunç zam geliyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2024 yılında vergilere yüksek oranda zam yapılması bekleniyor. İşte, 2024 yılında vergilere gelecek zamlar…

2024 yılının başında vergiler, 2023 Ekim ayı sonundaki 12 aylık ortalama Yİ-ÜFE artışı kadar olan yeniden değerleme oranında artırılacak. Dünya gazetesinden Naki Bakır’a göre; emlak vergisi, trafik cezaları, ehliyet ve pasaport harçları ve MTV ücretleri gibi vatandaşları yakından ilgilendiren vergiler yılbaşından sonra yüzde 60’a yakın oranda zam görecek. Bakır’ın konuyla ilgili yazısından bölümler şu şekilde:

‘YENİ YILDA BÜYÜK ZAMLAR GELİYOR’

“2024 başında çeşitli vergi, ceza, harç ve ücretlere uygulanacak yeniden değerleme oranı, 3 Kasım’da Ekim 2023 enflasyon verileri açıklandığında netleşecek. Yİ-ÜFE’nin eylül sonu itibarıyla düzeyi, yılbaşından geçerli olacak yeniden değerleme oranının yüzde 60 dolayında olacağını gösteriyor. Buna göre gelecek yıl çeşitli vergi, ceza, harç ve ücretler 2023’teki kadar olmasa da yine yüksek oranda artacak.

Ekimde aylık yüzde 5’in üzerindeki üretici fiyat artışı olasılığında ise yeniden değerlemeyi veren on iki aylık ortalamalara göre Yİ-ÜFE artışı bunun da üzerinde gelecek. Yüksek yeniden değerleme oranı ile vergi ve cezaların yüksek oranda artırılması, aynı zamanda 2023 yılındaki yüksek enflasyonunun özellikle dar ve sabit gelirler üzerindeki erozyonunu 2024’e de taşımak anlamına geliyor.”

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!