UYSAL ALGC’DE KONUŞTU: ALANYA’NIN TEK MERKEZDEN YÖNETİLMESİ YANLIŞ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti’ni (ALGC) ziyaret eden Muratpaşa Belediye Başkanı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Ümit Uysal projelerini anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan Gazipaşalı avukat, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti’ne (ALGC) yaptığı ziyarette önemli açıklamalar yaptı. Ziyarete CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir ile Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim de katıldılar.

‘ÜMİT UYSAL BÖLGEMİZİN GURURU’

Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC) Başkanı Ferit Kesen, “Alanyamızın etle tırnak gibi olduğu Gazipaşa’nın yetiştirdiği bir değer olan Muratpaşa Belediye Başkanı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Sayın Ümit Uysal’ı ağırlıyor olmaktan onur duyuyoruz. Kendisi Muratpaşa Belediye Başkanlığı döneminde fark yaratmış, sıra dışı bir yönetim anlayışına imza atmış ve bölgemizin gururu olmuş bir isim. Örneğin yardım elini sadece Muratpaşa’ya değil, tüm Antalya’ya uzatıyor. Pandemi döneminde Alanya ve Gazipaşa kırsalında sayın başkanın oluşturduğu sağlık ekiplerinin aşılama yaptığını gördük. Ayrıca bölgemiz insanlarının her zaman Antalya’da kapısını çaldığı bir isim oldu. Kendisine teşekkür ediyor, çıkmış olduğu yolda başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

‘BAŞARILARIYLA GURUR DUYUYORUZ’

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ise “Muratpaşa Belediye Başkanı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Ümit Uysal’ın başarılarıyla her zaman gurur duyuyoruz. Bölgemizden çıkan müstesna kişilerden birisi. Eğer Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilirse bu görevi de layıkıyla yerine getireceğine inanıyor, başarılar diliyoruz” dedi.

‘YÖNETİM BİRİMLERİ KÜÇÜLTÜLMELİ’

Gazetecilerin Alanya’nın il olma hakkı konusundaki sorularına yanıt veren Uysal, “Verimlilik açısından bakacak olursak yönetim birimlerinin küçülmesi hizmeti arttırıyor. Alanya çok önemli, tarihi bir merkez. Burada önemli olan kamu menfaatinin yükseltilmesi. Bu kadar büyük iller ve Bütünşehir Yasası verimli değildir. Bu kadar büyük şehirlerin tek merkezden yönetilmesi doğru ve verimli değildir, yerinde yönetim şarttır. Bu yüzden ön planda bir şehir olan Alanya’nın irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

‘TRAFİK SORUNU ÖNCELİĞİMİZ’

Gazipaşa-Alanya ve Antalya arası trafik sorununun çözümü için çok önemli projelerinin olduğunu belirten Uysal, “En birinci çalışma alanımız Alanya, Gazipaşa, Manavgat’ta trafik, toplu ulaşım, otopark. Bu konuda detaylı çalışmalarımız sürüyor. Bu projelerimizi yakında paylaşmak istiyorum” dedi.

ALGC’DEN ALANYASPOR FORMASI

Sık sık Antalyaspor maçlarında bu takımın formasıyla görülen Uysal’a ALGC’de Alanyaspor’u ihmal ettiği de söylendi. ALGC tarafından Alanyaspor forması hediye edilen Uysal, teşekkür ederek “Alanyaspor da bizim takımımız” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!