Üreten Belediye örneği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hemen şurada! 90 kilometre kuzeyde şirin bir belediyelik var. Başkanı Eğitimci seçildikten sonra yöresinin Doğal ürünlerini Markalaştırarak tüm dünyaya pazarlamaya başladı. Hem yöre halkı iş-aş sahibi oluyor hem de doğal ürünler çürümekten kurtuluyor.
Mahmutların 90 km. kuzeyindeki ilk Belediye olan Göktepe Kasabasına yeni seçilen Belediye Başkanı Mustafa Doğan’la birlikte Kasabalının kaderi değişti. Seçilir seçilmez Kasabada vatandaşların imece usulü ile ektikleri Nohut mahsulü ile 34 öğrenciye burs verildi. Ardından Bölgede yetişen ürünleri paketleyerek tüm ülke ve Dünyanın çeşitli yerlerine posta yolu ile pazarlaması yapıldı. Kasabada Tekstil atölyesi açılarak 80 kadına istihdam sağlandı. Kasabalı Mustafa Doğan Başkanı ile mutluluk rüzgarını yakaladı ve siyasi çekişmeleri büyük oranda sona erdirdi.
“KADIN KOOPERATİFİ KURULUYOR”
Mahmutlar’da bir Okulda Öğretmenlik yaparken istifa edip CHP’den Göktepe Belediye Başkanlığına aday olan ve tarihi bir farkla kazanan Mustafa Doğan Göktepe’ ye yöresel ürünleri Marka hale getirmekle birlikte işsiz kadınlara istihdam sağlamak için ve ürünlere pazar kapıları açmak için kooperatif kurma çalışmaları başlattı. Ayrıca Göktepe’ye bir teşhir mağazası da açılarak Kasabaya gelen bölge halkına doğal ürünlerden oluşan ambalajlı ürünlerin satışı da gerçekleşecek.
DOĞAN: “DOĞAL ÜRÜNLERİ TÜKETİCİ İLE BULUŞTURUYORUZ”
Mahmutlar Post Gazetesini eşi Devrim Doğan ile birlikte ziyaret eden Başarılı Başkan Mustafa Doğan Kasabasını ve projelerini Mahmutlar Post Gazetesi okuyucuları ile paylaştı.
Doğan,“Karaman ili Sarıveliler ilçesine bağlı Göktepe belediyesi olarak kasabamız ve civar köylerinde kadın üreticilerimiz tarafından doğa dostu yöntemlerle ve el emeğiyle üretilen ürünlerimizi kurmuş olduğumuz belediye iktisadi teşekkülü ve isim hakkını almış olduğumuz Göktepe Doğal markamız üzerinden tüketicilerle buluşturuyoruz. Kasabamız Alanya ilçe merkezine 90 km. Konya il merkezine 180 km.uzaklıkta orta torosların 1500 mt.rakımında yer almaktadır. Karasal iklim ve Akdeniz ikliminin kesişim noktasında bulunduğu için mikroklima iklim özelliği görülmektedir. Bu sayade tıbbı ve aromatik bitkilerin aroma seviyeleri oldukça yüksektir ve endemik türler yaygındır.
DOĞAN: “DOĞAL SU DEĞİRMENİNDE GENETİĞİ BOZULMAMIŞ ÜRÜNLER PAZARLAYACAĞIZ”
Yaklaşık 1 senedir devam eden faaliyetimizi yakın gelecekte kurmayı planladığımız kadın kooperatifi ile sürdürmeyi ve halihazırda kekik, sumak, menengiç gibi doğal ortamında yetişen aromatik bitkilerimizin yanısıra kadınların el emeği üretimi olan domates kurusu, kabuksuz elma kurusu, erik kurusu, kuru üzüm, ceviz, üzüm pekmezi,nohut ve ilerde daha da çeşitlendirmeyi düşündüğümüz ürünlerimizin sofralarda hak ettiği yeri alması için gerekli adımları atmaya çalışıyoruz. yine önümüzdeki birkaç ay içerisinde kasabamızın yanında bulunan ve Göksu ırmağının bir kolu olan fariske çayı üzerinde kurulumunu gerçekleştireceğimiz doğal su değirmeni sayesinde atalık buğday, mısır, nohut vb. tahılları öğüterek genetiği bozulmamış Mamullerimizi de pazarlamayı planlıyoruz.
Bu konuda tüm vatandaşlarımızın yardımına ihtiyaç duymaktayız. Göktepe Doğal ürünlere sahip olmak için Tel:+90 338 30 32 nolu telefona veya www.epttavm.com/magaza/goktepedogalurunleri neden ulaşabilirler” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!