ULAŞIMA BAKAN ÇAVUŞOĞLU ÇÖZÜMÜ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulaşıma Bakan Çavuşoğlu el attı, Alanya’da ulaşım zirvesi gerçekleşti.

Alanya’nın ulaşım konularını görüşmek üzere Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Başdanışmanı Mustafa İpek, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Gülşen ve İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat bir araya geldi. Toplantıda Alanya’nın yoğun göç almasıyla birlikte yaşanan yoğunluk ile şehir içi trafiğinde yapılacak yeni düzenlemeler, çevre yolunda belirli kavşaklardaki düzenleme ile Yeşilöz ve Demirtaş kavşaklarının düzenlenmesi konuları görüşüldü. Bu konular üzerine gerekli tüm tedbirlerin ve önlemlerin biran önce alınması için çalışmaların başlayacağını belirten İlçe Başkanı Mustafa Toklu;

“Alanya Kaymakamımız Sn. Dr. Fatih Ürkmezer, Dışişleri Bakanlığı Başdanışmanı Sn. Mustafa İpek, Alanya Belediye Başkanı Sn. Adem Murat Yücel, Karayolları Bölge Müdürümüz Sn. Ahmet Gülşen ve İlçe Emniyet Müdürümüz Sn. Murat Kenan Patat ile bugün Alanya’mızın kesintisiz, güvenli ve konforlu ulaşımı için neler yapılacağı ve yapılması gerekenleri görüşmek, kesin sonuçlar üretmek üzere bir araya geldik.

Alanya’mızın kesintisiz, güvenli ve konforlu ulaşımı için çalışmalarımız bir an olsun durmadı. Halkımızla istişare köprüleri kurup, her talebi değerlendirdik. Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere gerek Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ile gerekse Karayolları Bölge ve Şube Müdürlerimiz ile yapmış olduğumuz görüşmeler ve toplantılarda, Alanya’mızın çevre yolu üzerinde bulunan kilit noktalarda yeni kavşak düzenlemeleri ile trafiğin akış seyrini kesmeden ulaşımı daha güvenli hale getirmek için önerilerimizi sunup yapılması gerekenlerin istişarelerini yapmıştık.

Alanya’mızın son yıllarda yoğun bir göç alması sebebiyle şehir içi trafiğinde oluşan yoğunluk bir takım olumsuzluklara sebebiyet vermektedir. Bunun bilincinde hareket ederek çözüm önerilerimizi bugün tekrardan masaya yatırdık. Kesin çözüm için yapılması gerekenleri sunduk.” dedi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Alanya’nın her sorunuyla yakından ilgilendiğini belirten Başkan Toklu; “Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu’na Alanya’mızın her türlü sorunuyla ilgilendiği için halkımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!