TÜRK KÜLTÜRÜNÜ ALANYA’DA TANIDILAR’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaşam Tasarım Okulları’nda 23 İtalyan öğrenci ve 5 İtalyan öğretmen, Türk kültürünü tanırken, Alanya’nın tarihi yerlerini de gezdi

Yaşam Tasarım Okulları’nın İtalyan Büyükelçiliği Eğitim Ataşesi Anna Frigioni destekleriyle Lodi Liceo Scientifico e Classico Lisesiyle oluşturulan değişim programı sayesinde 23 İtalyan öğrenci ve 5 İtalyan öğretmen Türk sosyal hayatını, Türk kültürünü, Türk tarihini Alanya’da tanıdı.  Yaşam Tasarım Okulları öğrencilerinin ev sahipliğini üstlendiği programda İtalyan misafirlere Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer’in de destekleri ile Antalya Müzesi, Side, Perge, Aspendos, Alanya Kalesi, Kızılkule gibi antik ve tarihi yerler gezdirildi. Alanya ve Türk mutfağına ait yemekler, Türk örf ve adetleri, gelenekleri tanıtıldı.
DÜNYA BARIŞI MESAJI VERDİLER
18 Mart akşamı Alanya Kültür Merkezi’nde sahnelenen ve Yaşam Tasarım Okulları’nın hazırladığı Diriliş adlı oyun İtalyan misafirlere ve Alanya halkına sunuldu. İtalyan öğretmen ve öğrenciler,  gösteriyi beğendiklerini belirterek,  önceden çalıştıkları türkü ve şarkıları seslendirerek misafirperverliği için okul öğrenci, öğretmen ve yönetimine teşekkür ettiler. Sahnede “Dünya Barışı” mesajı verildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!