Turizm öğrencileri, uluslararası kongrelerde sunum yapacak!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya HEP Üniversitesi, Turizm İşletmeciliği Bölümü öğrencileri, turizm ile ilgili ele aldıkları araştırma ve çalışmaları uluslararası kongrelerde bilim insanlarına anlatacak.
Alanya HEP Üniversitesi, Turizm İşletmeciliği Bölümü son sınıf öğrencilerinden Veera Veronika Grasten, Robert Can Copeland, Gözde Çiçek, Iman Muqdad Khalaf Alsamaraıe ve Tatu Aaron Grasten, “turizm” konulu araştırmaları ve çalışmaları ile uluslararası kongrelerden kabul aldı.
BAŞVURU KISA SÜREDE KABUL EDİLDİ
Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nihan Sidar, öğrencilerin konu seçimini güz döneminde Turizm Yönetiminde Özel Konular dersi kapsamında yaptıklarını, turizm sektörü ile ilgili literatür taraması ve araştırmalarını ise bahar döneminde aynı dersin devamı kapsamında tamamladıklarını söyledi. Akademik danışmanlarının yönlendirmesi ve destekleri ile sunum yapacak öğrencilerin kongreye hazırlandıklarını aktaran Dr. Öğretim Üyesi Nihan Sidar; “Öncelikle tüm öğrencilerimizi çok kısa bir süre içerisinde kabul almalarından dolayı kutluyorum. Bilindiği üzere bizler bile akademisyenler olarak zaman zaman bu tür akademik etkinlik ve çalışmalara katılma konusunda problemler ile karşılaşabiliyoruz. Ancak dersi alan tüm öğrencilerimizin henüz ilk başvurularında ve çok kısa süre bir süre içerisinde kabul almaları gerçekten mutluluk verici. Bizler öğrencilerimiz ile birlikte hem üzerinde düşünülmesi gereken hem araştırma yapılması gereken hem de mevcut problemler karşısında çözümler üretilmesinin hayati olduğu konuları seçmeye özen gösterdik” ifadelerini kullandı.
ÜNİVERSİTEMİZ ADINA GURUR VERİCİ
Öğrencilerin yaptığı araştırma ve çalışmalarda, sektörün sorunlarına ve çözüm önerilerine de değinildi. Uluslararası kongrelerde sunum yapacak öğrenciler; literatür taraması ve araştırmalarını, biçimsel düzenlemelerini, akademik danışmanlarının yönlendirmesiyle gerçekleştirdi. Öğrencilerin sunumlarının uluslararası kongrelerce kabul edilmesinden gurur duyduklarını söyleyen Sidar; “Sadece başlıkları incelediğinizde bile sizler de fark edeceksiniz ki aslında sektörde çeşitli problemlerle karşı karşıyayız. Son olarak bir kez daha belirtmekte fayda var ki öğrencilerimizin çabaları, istekleri ve en önemlisi emekleri çok önemli” ifadeleri ile “bizler de akademik danışmanları olarak müfredatımızda yer alan bütün derslerde olduğu gibi bu projenin gerçekleştirildiği iki özel ders kapsamında her zaman öğrencilerimiz için elimizden geleni yapmaya gayret ettik ve edeceğiz. Sevgili öğrencilerimiz Veera, Robert, Tatu, Gözde ve Iman’ı bir kez daha kutluyor, kariyerlerinde bir kez daha başarılar diliyorum. Bu kapsamda, Alanya HEP Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğrencileri kongre sürecinde sektörün önde gelen çalışanları ve akademisyenleri ile tanışarak kariyer ağlarını genişletme imkânını sahip olabilecekler. Kongre süreçlerinin tamamlanmasının ardından katılım sertifikası alacak öğrencilerimizin lisans eğitimi sırasında yapmış olacakları yayınlar da gerçekten bölümümüz ve üniversitemiz adına gurur verici. Bu projeyi gerçekleştirmede büyük emeği olan Öğr. Görevlisi Kemal Çoşkun’a da ayrıca teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu.
Çalışma ve kongre isimleri:
“Sosyal Sorumlulukta Ekoturizmin Rolü”
Araştırmacı Veera Veronika GRASTEN & Araştırma Görevlisi Semih YILDIRIM
8. Çukurova Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi (15-17 Nisan 2022)
“Son Şans Turizmi”
Araştırmacı Robert Can COPELAND & Dr. Öğr. Üyesi Nihan SİDAR
2. Uluslararası Marmara Bilimsel Araştırmalar ve İnovasyon Kongresi (19-20 Nisan 2022)
“Yerel Halk Ruhunun Kaybedilmesi: Aşırı Turizm Kapsamında Barselona, Venedik ve Amsterdam Örneği”
Araştırmacı Gözde ÇİÇEK & Öğretim Görevlisi Kemal COŞKUN
Uluslararası Akdeniz Uygulamalı Bilimler Kongresi (22-24 Nisan 2022)
“Türkiye’nin Kültür Turizmi: İstanbul Örneği”
Araştırmacı Iman Muqdad Khalaf ALSAMARAIE & Dr. Öğr. Üyesi Nihan SİDAR
4. Uluslararası Multidisipliner Sosyal Bilimler Kongresi (10-11 Mayıs 2022)
“Turizm Endüstrisinde COVID-19 Salgınının Etkileri”
Araştırmacı Tatu Aaron GRASTEN & Öğretim Görevlisi Kemal COŞKUN
4. Uluslararası Multidisipliner Sosyal Bilimler Kongresi (10-11 Mayıs 2022)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!