1. Haberler
  2. Kültür - Sanat
  3. Turist rehberleri Alanya ve Gazipaşa’yı gezdiler

Turist rehberleri Alanya ve Gazipaşa’yı gezdiler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya Rehberler Odası üyeleri, Syedra, Selinus ve Antiochia ad Cragum antik kentlerini ve Gazipaşa Tropikal Park’ı ziyaret etti.

Antalya Rehberler Odası’na (ARO) bağlı turist rehberleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Geleceğe Miras Projesi’ kapsamında kazı çalışmaları yürüttüğü Syedra, Selinus ve Antiochia ad Cragum antik kentlerini ve Gazipaşa Belediyesi Tropikal Park’ı ziyaret etti. Ziyaretlerle ilgili açıklama yapan ARO Başkanı Mustafa Yalçın Yalçınkaya, ARO temsilcileri olarak yeni tur güzergahlarının kamuoyuna tanıtılması için kamu kurumlarıyla iş birliği içinde çalışmalar yaptıklarını söyledi. ARO üyesi rehberlerin eğitilmesi ile yeni bilgilerle kendilerini güncellemelerini sağladıklarını aktaran Başkan Yalçınkaya, “Kültürel miras bilincinin gelişmesi ve kurallı, bilinçli, kayıtlı bir turizm ekosistemi oluşması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda Alanya ve Gazipaşa’da bulunan yüksek potansiyelli turizm alanlarını sorumlu kişiler himayesinde gezdik. Bu bölgelere daha fazla turist çekilmesi ve popülerliğinin artırılması için çalışmalarımıza başladık. Eğitim turumuzda bizlere eşlik eden ve bilgilendiren Syedra Antik Kenti Kazı Başkanı Sayın Ertuğ Ergürer’e, Alanya Müze Müdürü Sayın Seher Türkmen’e ve Antiochia ad Cragum Kazı Başkan Yardımcısı Sayın Nisa Yılmaz Erkovan’a teşekkür ederiz. Ayrıca Gazipaşa Belediye Başkanı Sayın Mehmet Ali Yılmaz’a ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın Selçuk Özdemir’e misafirperverliklerinden dolayı şükranlarımızı sunarız. Rehberlerimizin kazı çalışmaları hakkında bilgilendirilmelerine destek veren Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Dr. Candemir Zoroğlu’na da ayrıca teşekkürlerimizi bildiriyoruz” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!