Top: Emir eri olacağız

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar beldesinin Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Top, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Alanya Belediye Başkanı seçilecek ismi ve partiyi büyük sürprizlerin beklediğini, gizlenen bazı gerçeklerin o günden sonra ortaya çıkacağını savundu
12 Kasım 2012 tarihinde yürürlüğe giren 6 bin 360 sayılı kanun ile Alanya’nın Antalya Büyükşehir Belediyesi sınırları içine alındığını anımsatan Muhtar Ahmet Top, “Büyükşehir Yasası ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sınırları il mülki sınırları olarak ilan edildi. Köyler mahalle, belediyeler ise belde ismiyle tek mahalle yapıldı, bağlı bulundukları ilçenin belediyelerine dâhil edildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden sonra karşımıza Büyükşehir Yasası çıkacak, dünya markası Alanya büyük sıkıntılar yaşamaya başlayacak” dedi.
‘ANTALYA’NIN EMİR ERİ OLACAĞIZ’
Alanya’nın kanalizasyon, içme ve kullanma suyunun Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kanalizasyonuna devredileceğini belirten Muhtar Top, “Otogar ve terminal benzeri yapılar Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne devredilecek. Alanya Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali, Antalya Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali’ne bağlanacak. Toplu taşıma hizmeti, itfaiye, zabıta amirlikleri gibi birimler Antalya’ya devredilecek. Otoparklar ve taksi durakları, cadde, bulvar, meydan, park ve bahçeler de Antalya’nın güdümüne girecek. 30 Mart akşamı seçilmiş olan Alanya Belediye Başkanı, kendisini direkt Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı’nın emri altında bulacak. Büyükşehir Yasası ile Alanya, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne resmen peşkeş çekilmiştir. Alanya’ya görülen reva, ‘Evinde otur, ödevini yap’ emrinden başka bir şey olmayacaktır” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!