TOP AYİNE KATILDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top Mahmutlar’ da bulunan Ortodokslar, Epifani Bayramı nedeniyle düzenlenen ayine katıldı.

Mahmutlar Mahallesinde bulunan Kilise nedeniyle Mahmutlar bulunan Ortadokslar Mahmutlar sahilinde ayin yaparak denize girdiler. Jülyen takvimine göre Hz. İsa’nın vaftiz edildiği 19 Ocak ‘ta Epifani Bayramı’nı kutlayan Ortodokslar, Mahmutlar sahilinde ayin düzenledi. Düzenlenen ayine bölgede yaşayan farklı ülkelerden Ortodokslar ve Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top’da katıldı. Alanya Ortodoks Kilise’si tarafından düzenlenen ayin, denize haç atma ritüeliyle devam etti. Denize haç atılma ritüelinin ardından ayine katılanlar vaftiz edildi.

MUHTAR TOP GÖZLEMCİ OLDU

Ayine gözlemci olarak davet edildiğini belirten Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top, “Her yıl 19 Ocak’ta Mahmutlar sahilinde kutlanıyor. Alanya ve Mahmutlar’da Ortodoks inancına sahip yerleşik yaşayan birçok insan var. Benİ de davet ettiler ben de gözlemci olarak katıldım. Dünyanın her yerinden her inancana sahip insanlar burada yaşıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ‘Yurtta barış, dünyada barış’ Bu törenin yapılması Alanya turizmi için artıdır. Bu insanlar kendi ülkelerinde bu memnuniyeti dile getiriyor” dedi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!