Toksöz “Derdimiz Alanya”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ALTSO başkan adayı Tunahan Toksöz, esnafımızın evine ekmek götürme derdindeyken, isimlerin hiç önemi yok dedi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tunahan Toksöz Ticaret odasını siyasetin dışına çekilmesi lazım. Her görünüşten, inanıştan insanın bir araya geldiği bir oluşum gerekli. Güven ortamını sağlayacağız dedi.

DERDİM ALANYA EKONOMİSİ

Alanya sevdalısı biri olarak; siyasi kimliklerin ötesinde bir masa kurularak, ticaretin siyaset üstü görülmesi gerektiğini vurgula Toksöz  Derdinin, Alanya ekonomisini geliştirebilmek olduğunun altını çizdi. Toksöz “Alanya’nın her bir metrekaresini gezmek için gelen turistimiz var. Ancak yeteri kadar iyi tanıtamıyoruz. Bunu sağlayacak profesyonel bir ekibimiz var ve afaki ücretlerle değil, farkındalık oluşturan bir Alanya tanıtımı yapacağız.

 

TEKNOLOJİ İLE HAREKET EDİLECEK

Aylık tanıtım üssü projesini Finliler üzerinden örnek vererek anlattığı programda Finliler’in ilgi alanlarına göre Alanya’ya onları çekecek görsel materyallerle, sponsorlu reklamlarla, ALTSO’yu da işin içine katarak, şehri tanıtacaklarını belirtti. Geçmiş yıllarda yurtdışı fuarlarına katılıp stant açarak, tanıtımda yer aldığını, ancak gelişen teknolojinin gereklerine göre hareket edilmesi gerektiğini ifade etti.

 

ÜYE ODAKLI DESTEK SAĞLANACAK

Konuşmasının devamında ALTSO’yu dijital dünyaya entegre ettiklerinde üyelerin binaya gelmesine bile gerek kalmayacağını, önemli olanın ALTSO’nun işlevi olduğunu aktardı. Oda olarak sadece KOSGEB destekli bir iş teşvikinin başarısız olacağını, girişimcilere iş fikrinin AR-GE’si yapılarak, ilgili ve üye odaklı bir destek sağlanacağını vurguladı.

 

ELEMAN SIKINTISINI GİDERECEĞİZ

Ne yaparsanız yapın sevdiğiniz işi yapın” anlayışıyla çocukların kabiliyetlerine göre keşfedilmesi gerektiğini ve doğru yönlendirmelerle branşlaşmanın önünün açılması gerektiğine değindi. Ara eleman sıkıntısını çözecek adımları atacaklarını yineledi. Antalya Havalimanı ile Gazipaşa Havalimanı’nı raylı sistemle birbirine bağlanmasının şehrin marka değerine, ulaşımına katkıda bulunacağını, bununla ilgili de ALTSO’nun çalışma alanına girmese de gerekli mercilere konuyu taşıyarak, çözüm getirilebileceğinin fikrini paylaştı.

 

HER YİĞİDİN YOĞURT YİYİŞİ VAR

ALTSO Başkan Adayı Tunahan Toksöz sözlerini şu şekilde noktaladı: Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Biz kendimizle yarışıyoruz. Seçim sabahına kadar gerekirse bir oy için çalışırız. Biz, ekibimize güveniyoruz. Destekleyen herkese teşekkür ediyorum. 6 Kasım sabahı kazanan, herkesin birleştirici sesi olacaktır” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!