reklam
reklam

Tehlike geliyorum diyor!. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

4 Aralık 2022 - 18:13

Tehlike geliyorum diyor!

Tehlike geliyorum diyor!
Son Güncelleme :

18 Ocak 2021 - 12:47

134 views

Mahmutlar Menderes Bulvarındaki Otel yıkımı sonrası birleşik nizamdaki gül bike apartmanı yanındaki bina arasında ayrılma oluşmuştu. Alanya Belediyesi Otel inşaatını mühürlemesine rağmen İnşaat sahibi Mühürü (Fekki) kırarak devam ettiği öğrenildi.

Mahmutlar Menderes Bulvarındaki geçen haftalarda yaşanan Otel yıkımı sonrası hemen birleşik olan Aybike Apartmanı inşaata doğru 15 santim diğer binadan ayrılarak tehlike yaratmıştı. Alanya Belediyesi Fen işleri müdürlüğü inşaatı mühürlemesine rağmen inşaat sahibi mühürü kırarak (Fekki) çalışmaya devam ettiği, Alanya Belediyesinin savcılığa suç duyurusunda bulunduğu ve bu doğrultuda encümen kararı alındığı edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor.

BELEDİYE ÇEVRE BAKANLIĞINA ŞİKAYETTE BULUNDU

Alanya Belediyesi yıkılan otelin yan binaya verdiği zarardan sonra gerekli önlemleri Zabıta ve Jandarma vasıtasıyla alarak zarar gören Aybike Apartmanında yaşayan kat maliklerini boşalttı. Ayrıca Alanya Belediyesi durumu Çevre Bakanlığına bildirdiği de edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor.

TEHLİKELİ BİNA BOŞALTILDI

Olay Mahmutlar Mahallesi Menderes Caddesi’nde üzerinde meydana geldi. Kentsel dönüşüm kapsamında bir otelin yıkımı sırasında yandaki 50 kişinin yaşadığı 5 katlı apartmanın temeli zarar gördü. Sarsıntıyı hisseden ve kayma sonucu apartmanda çatlaklar oluşmasıyla apartman sakinleri, durumu yetkilere bildirdi. Olay yerine gelen Alanya Belediyesi’ne bağlı ekipleri yaptıkları incelemenin ardından binayı tahliye etme kararı aldı. Apartmanda yaşayan bazı vatandaşlar akrabalarına yerleştirilirken, bazıları ise Alanya Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından kalacak yer ayarlandı. Jandarma ekipleri ise apartmanın çökme riskine karşı güvenlik önlemi alarak şeritler çekti. Öte yandan bina sakinlerinin özel eşyalarını alması için sırayla müsaade edildiği öğrenildi.

YÖNETİCİ, “SORUNUN BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLMESİNİ BEKLİYORUZ”

Hasar gören binada 10 yıldır yaşadığını ve bir kuaför salonu olduğunu söyleyen binanın yöneticisi Ali Şahin (43), yıkım işlemlerine 1 ay önce başlandığını söyledi. Şahin, “Bir ay öncesinde yan taraftaki kentsel dönüşüme giren binada yıkım işlemi başladı. Zemin kata geldiklerinde yıkım kurallarına uymadıkları için bizim binamıza zarar verdiler. Geçen hafta Perşembe günü binamızda bir oturma oldu. Bina sakinleri tedirgin olduğu için jandarmasından tutun, itfaiyesine kadar buraya çağırdılar. Sosyal hizmetlerden geldiler. Eşi dostu olan oralara gitti olmayanlara sosyal hizmetler yerleşim sağladı. O günden beri vatandaşlar mağdur, zor durumda. Burada işletmeciler işletmesini açamıyor, binada yaşayanlar eşi dostuna gittiler onlara yük oldukları için sıkıntı yaşıyorlar. Biz yetkililerden bize bir an evvel yardım sağlamasını istiyoruz. Bu sıkıntıların bir an evvel giderilmesini istiyoruz” dedi.

reklam
reklam