Tapu’da yolsuzluk iddiası

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar ’da bulunan Al Jazeera Emlak işletmecisi Kamil Çiçek Alanya Tapu Müdürlüğü’ndeki yolsuzluk iddialarını Müfettişe anlattı.
Mahmutlar ’da bulunan Al Jazeera Emlak sahibi Kamil Çiçek Alanya Tapu Müdürlüğü’nde yaşanan olaylarla ilgili sosyal medyadan açıklamalarda bulundu. Çiçek, Sosyal medya hesabından Alanya’ya gelen müfettişlerin incelemesi sonucunda birçok yolsuzluğun ortaya çıktığını iddia etti.
BAZI PERSONELLER AÇIĞA ALINDI
Çiçek “Sosyal medyada paylaştığım, akabinde gazetelere manşetten girilen tapu meselesiyle ilgili tapu müfettişleri bilgime başvurdu, ben de yaşadığım meseleyi müfettiş beye aktardım. Bu arada benim paylaşımımdan sonra müfettişlerin incelemesi sonucunda bir çok yolsuzluk ortaya çıktı ve bazı personeller açığa alındı.
OLAYIN ÜSTÜ KAPANMASIN İSTEDİM
Sosyal medyada yazışmalar devam ederken bir yorumumda gayri ihtiyari aman müfettişlere dikkat, olayın üzeri örtülmesin yazdım ve bir kaç saat sonra vicdan yaptım ve yorumumu kaldırdım. Müfettiş bey o yorumumu görmüş ve niye müfettiş üzerinden algı yapıyorsun dedi. Ben de özür diledim ve olayın üzeri kapanmasın diye böyle yazdım dedim. Sonra müfettiş bey; bak olayın üzerini kapatmadık, bu yolsuzlukları kim çıkardı, biz çıkardık dedi. Görevini layıkıyla yapandan Allah razı olsun.
TAPU MÜDÜRÜNE HAKERET ETMEDİM
Sosyal medyadaki paylaşımımdan sonra polis karakolundan aradılar bir ifaden var diye. Tapu Müdürü bana hakaret etti diye suç duyurusunda bulunmuş. İfademizi verdik. Sosyal medya paylaşımlarım ve gazeteler ortada, bir hakaret söz konusu değildir. Aynı mekanda onlarca vatandaşın isyanına hakaretine kulaklarını tıkayıpta, benim sosyal medya paylaşımımdan kendine bir hakaret çıkaran şahsı kınıyorum.
BAZI MÜTEAHAİTLER BU İŞE KARIŞMA DEDİ
Bu arada yapılan tahkikat sonucunda bazılarının bir günde tapu devri yaptığı da aşikar olmuştur. Tapu ile ilgi paylaşımım üzerine müteahhit arkadaşlarım ve abilerimden bazıları telefon ile, bazıları da bizzat bana gelerek paylaşımımı kaldırmamı ve bu işi kaşımamamı rica ettiler. Ama ben geri vites yapmadım ama yeni bir paylaşım da yapmadım. Netice de müdür bey beni dinleme nezaketinde bulunsaydı, mağduriyetimi gidermese bile ben bu yazıyı yazmaktan imtina ederdim.
KEŞKE HİÇ YAŞANMASAYDI
Yine de ben ve yüzlerce vatandaşın mağdur olmasına seyirci kaldığı halde, kendisinin yıpranmasında pay sahibi olduğum için üzgünüm. Keşke hiç yaşanmasaydı. Umarım bundan sonraki görev hayatında aynı eksikliği göstermez. İdareci olmak kapalı kapılar arkasında avam kamarasına sırtını dönüp lord lar kamarasıyla alem yapmak değildir. Ben paylaşımımda işini bir günde yaptığın insanlardan ne aldın demedim ki hakaret etmiş sayılayım. Kamuoyunda konuşulan onca dedikodu olduğu halde bir tanesini yazmadım ve yine yazmıyorum.
BEL ALTI VURUP RENCİDE ETMEDİM
Bel altı vurup rencide etmedim. Ben müdür beyin yerinde olsam bu haberler gazetelere düştüğünde bir açıklama yapardım. Açıklamanın içeriği de şöyle olabilirdi; “Sevgili Alanya halkı; evet tapuda bir aksaklık var ve mağduriyetler yaşanıyor. Sizlerden çok özür dilerim. Şikayetlerinizi aldım kabul ettim. Mülki amirlerimle görüşerek acilen bir çözüm üretip bundan sonra sizleri mağdur etmeyeceğim” Çok mu zor böylesi bir açıklama. İdare makamı mazeret makamı değil çözüm makamıdır “dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!