SOSYAL YARDIMLAR ARTACAK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Mahmutlar Mahalle Başkanı Metehan Sandal İYİ Parti seçim beyannamesini açıklamaya devam ediyor.

Sosyal yardımlar artırılarak devam edecek açıklamasında bulunan Mahmutlar İYİ Parti Mahmutlar Mahalle Başkanı Metehan Sandal “Yoksullukla mücadele kapsamında ihtiyaç sahibi hanelere daha fazla yardımın ulaşmasını sağlayacağız. Ancak yoksulluğu yönetmekten çok yoksulluğu bitirmeyi amaçladığımızdan sosyal yardım-istihdam bağlantısını güçlendirecek ve yardım alan hanelerdeki bireylerin iş bulmasını kolaylaştıracağız.18-26 yaş grubundaki tüm gençlere ve yoksul hanelerdeki kadınların tamamına 2023 fiyatlarıyla 2.500 TL gelir desteğini kayıtsız, şartsız vereceğiz.

AİLELERE ÇOCUK KREŞ DESTEĞİ VERİLECEK

Çalışan kadınların iş hayatından uzaklaşmamaları için, işe başladıklarında çocuklar için kreş desteği verecek, bakım hizmetlerine ayrılan sosyal yardım kaynaklarını artırıp çeşitlendireceğiz. Yaşlı ve engelli bakımı hizmetlerinin etkinliğini artıracak; nitelikli, güvenli ve yakın mesafede kreş, tam gün ya da okul sonrası eğitmenli aktivite merkezlerini yaygınlaştıracağız. İl genelinde nöbetçi kreşler açarak vardiyalı çalışan kadınlara da destek olunacak.

 

GENÇLERE İŞ İMKANI SAĞLANACAK

İstihdamda ve eğitimde yer almayan gençler başta olmak üzere yeni bir kariyer alanına yönelmek veya becerilerini geliştirmek isteyen gençleri eğitecek ve eğitim sonunda bu gençlere iş yönlendirmesi/eşleştirmesi yapacak “Garantili Yetenek Programları” başlatacağız. Vardiyalı çalışanların aile bütünlüğünü korumak amacıyla -nöbetli çalışmayı da gözeterek- 24 saat hizmet veren kreş, yuva ve etüt merkezleri açacağız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!