reklam
reklam

Sorunu çözeriz. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

3 Ekim 2022 - 03:38

Sorunu çözeriz

Sorunu çözeriz
Son Güncelleme :

10 Ekim 2011 - 17:31

284 views

Mahmutlarda faaliyet gösteren Mahmutlar Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Raşit Delikanlıoğlu, “Mahmutlar’da sorun olan sokak hayvanları sorununu biz çözeriz” dedi.
“Mahmutlar Belediyesi Sokak hayvanlarını koruma ve bakımı konusunda hiçbir şey yapmadı” diyen Delikanlıoğlu, Belediye bize yardım elini uzatırsa, biz bu sorunu kökünden çözeriz” dedi.
Mahmutlar Post Gazetesinin “Maalesef halledemedik” haberi ile ilgili Mahmutlar Post Gazetesi ofisinde imtiyaz sahibi Mesut İlhan ile görüşen Delikanlıoğlu şu açıklamayı yaptı.  “2009 yılında kurmuş bulunduğumuz Mahmutlar Doğa ve Hayvanları Koruma Derneğimiz kısıtlı imkanlarımız ile faaliyetlerini sürdürmekte olup, gerçek doğa ve hayvan severlerin desteklerini beklemektedir. Derneğimiz kuruluş amacı sokak hayvanlarını ve doğayı koruma amaçlıdır. Sokak hayvanları sorununa insani ve etkili çözüm kısırlaştır-aşılat-yerinde yaşat yönteminin uygulanmasıdır.
Bu yöntemin Yerel yönetimler ve STK eli ile koordineli bir şekilde uygulanması sonucunda Sokak hayvanları sorununun kısa bir sürede çözülebileceğine inanmaktayız.
 Tek şart bu projenin doğru ve seferberlik bilinci içinde uygulanmasıdır.
bu projenin alternatifi olmadığı görülmüştür- tecrit ve itlaf suçtur bu ülkemizin konumuna ve insan vicdanına yakışmayacağını düşünüyoruz.
 5199 sayılı yasa  bu konuda yerel yönetimlere sorumluluklar vermiş olmasına rağmen beldemiz belediyesi bu sorumluluktan  kaçındığı gibi beldemizdeki hayvan severleri de devamlı  rahatsız etmektedir. 
Sokak hayvanlarının da yaşam hakkı bulunmaktadır bu hakkı yüce rabbim dışında onlardan kimse alamaz. Dinimiz bile komşun açken tok yatma diyor.
 Dernek olarak belediyemizden bize destek vermesini ve hayvan severleri rahatsız etmemesini bekliyoruz, önceki başkanımızın Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi olarak imar planına koymuş bulunduğu arazinin de derneğimize devredilmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

reklam
reklam