SERDAR KISA- HASAN KISA

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Mahmutlar’da hep bildik siyasilerin isimlerini duyuyoruz’ diyor okurlarım. ‘Mahmutlar’ın siyasi yelpazesi, hep bu dörtlünün etrafında mı dönecek?’ sorusuna muhatap oluyorum. Elbette haklısınız, aday var da çıkarmadık mı? veya şöyle de denebilir, bu dört adaylar, diğer adaylardan daha donanımlı ya da medeni cesaretleri var desek…
Bu noktada Mahmutlar için ideal bir adaydan bahsedebilirim. Bu adayımız daha önce Belediye seçimlerinde şansını denedi, çok iyi projeler ortaya koymasına rağmen, maalesef seçimlerde en geride kaldı.
Neden?
Nedeni şu; Mahmutlar’da aynı Türkiye gibi. 3 siyasi partinin hegemonyasının altından da ondan.
Benimle konuşan Mahmutlar’ın kalburüstü siya-setçileri hep, Serdar Kısa isminden söz ederler. Her kesim için ideal, doğru, dürüst, genç ve iş bilen inşaat teknikeri ve müteahhit olan arkadaşımız Serdar Kısa ile okurlarım adına defalarca konuştum.
Kısa ile bu yazımı yazmadan önce de telefon ile görüşme olanağım oldu. Kısa’nın Mahmutlar halkına bir mesajı var, duygularını aynen size aktarıyorum ve topu size bırakıyorum, istediğiniz şekilde oynayın.
Şöyle diyor Kısa, “Mahmutlar’ın bir evladı olarak doğup büyüdüğüm ve ekmeğini kazanıp, yediğim beldeme elbette hizmet borcumu ödemek isterim. Mahmutlarlı hemşehrilerimden ricam, bunu şart olarak kabul etmesinler, benimde bir hayat çizgim var. Ben Mahmutlar Belediye Başkanlığı’na aday olmak için adım atmadan önce Mahmutlar’ın değerli insanlarından etrafımda destek olmalarını beklerim. Bu kişilerden meclis üyesi listesi oluşturur, adımımı atarım. Bir de benim için olmazsa olmazım var, Saadet Partisi’nden başka hiç bir partiden aday olmam” diyor Kısa.
Şimdi gelin, bu işin içinden beraberce çıkmaya çalışalım.
Serdar Kısa her partiden önemli kişileri listeye yazacak, hem de Saadet Partisi’nden aday olunacak, başka bir partiden de aday olunmayacak.
Peki, nerde o zaman demokrasi?
Mahmutlar için siyasi partinin adı çok mu önemli. Kısa şöyle bir açıklama yapsaydı, bana göre daha doğru olurdu. ‘Benim için siyasi partinin adı önemli değil, önemli olan Mahmutlar’a hizmet etmektir. Benim beklediğim liste olgunlaşırsa, bağımsızdan bile aday olabilirim’ deseydi, daha farklı bir gelişme olabilirdi. Kısa’ya saygı duymak lazım, belki kendine göre haklı yönleri olabilir. Ama Kısa’nın hedefi buysa, bu hedefe bu konjektörde ulaşmak çok zor. 
                  ***         ***         ***
Mahmutlar CHP Eski Belde Yöneticisi ve hala ilçe delegesi Şaban Durnaoğlu, sürekli gazetemizi ve beni arayarak, ‘Adayımızı açıklıyorum’ der.
‘Kim bu adayınız?’ dediğimde, Hasan Kısa açıklamasını yapar.
Bende CHP’liyim biliyorsunuz.
Durnaoğlu’na, ‘şaka yapmıyorsunuz değil mi?’ diye sorduğumda, ‘Ne şakası ağabey, Hasan Kısa’nın desteği çok’ dedi.
Hatta kimi aradığını bilmediğim birilerini cep telefonu ile aradı, ‘bizim adayımız kim?’ diye sordu, (telefonun sesi açık) ‘Hasan Kısa’ dediler.
İllaki bana da, “Sende Hasan Kısa’cı ol, tecrübeli Yukarı Mahalle’de çok oyu var. Adam MHP’de, AKP’de, CHP’de siyaset yaptı. Çilekeş gibi bir başkanın yanında vekillik yapıyor. Düğünlerde, ‘Belediye Başkan Yardımcısı’ diye anons ediyorlar. Bize bir yardımcı ol. Hasan Kısa’nın ismini kamuoyuna bir açıklayıver” dedi.
Bende Şaban Durna’yı kırmadım, işte açıkladım.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 7 Aralık 2011, 11:49

  mesut bey yine gündemi yakından takip etmişsin tebrik ederim seni.

  Cevapla
 2. 10 Aralık 2011, 10:39

  Sn Hasa kısa tanıdığım kadariyle menfaat ve çıkar gözetmeksizin her konuda belde insanına faydalı olabilecek değerli bir insan ve kendisi Başkanlık görevine yakışacak bir deneyimli
  kişilktir.

  Cevapla
 3. Bunda anlamayacak bişey yok
  temiz su temiz kapla içilir
  temiz kaba da temiz su konmalıdır.
  sevgilerle

  Cevapla
Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!