SEKTÖR DURMA NOKTASINDA

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya’da durma noktasına gelen inşaat ve emlak sektörü hakkında konuşan MÜSİAD Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, “Güven iklimi desteklenmeli fiyat istikrarı sağlanmalıdır” dedi.

Alanya konut satışlarında son 2 yılda altın çağı yaşasa da deprem ve seçim süreci sektöre büyük darbe vurdu. Türkiye’nin geçmiş olduğu enflasyon krizinin ardından sektörde fırsat bilip fiyatları kontrolsüzce arttırılması hem yerli hem de yabancı alıcıyı olumsuz etkiledi. Bu durumun üzerine derem ve seçim sürecide eklenince yatırımcılar ürktü ve inşaat sektörü belini doğrultamaz hale geldi. İnşaat ve emlak sektörünün yeniden toparlanabilmesi için yeniden güven ortamının sağlanması gerektiğine vurgu yapan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, “Yabancıya satış üzerinden siyaset yürüten siyasi partiler ülkemize yatırım yapan ya da yapmayı düşünen yatırımcıları ürküterek sektöre ciddi zarar verdi” dedi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!