Sarıca, “Vatandaşımız intihar etmek üzere”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca bir basın açıklaması yaptı.  Açıklamada vatandaşların bunalımda olduğu,  intiharın eşiğinde kadar geldiğini ve yardım eli uzatılması gerektiğini aktardı.

Sarıca, “2021 yılının ilk üç ayını tamamladık. Bu ilk üç ayda pandemi sürecinin etkisiyle  farklı bir kulvara giren ekonomimiz ve bu ekonomik  sıkıntı içinde  bir çok yerde  ümidini  kaybeden, bunalıma giren insanımızda intiharlar arttı ,şiddette arttı. Bunalan toplumlarda insanlar bunaldıkları zaman sıkıntılarına bir çözüm bulamazlarsa  Allah korusun ya kendi canlarına kıyarlar ki bunun bir çok örneğini yaşıyoruz veya etraflarına dehşet saçarlar. Alanya’mızda da bunalıma giren ekonomik sıkıntı içinde yaşayan birçok vatandaşımız var bunların içinde evinin elektrik faturasını ödeyemediği için elektriği kesilen, borçlarına karşılık  yeniden yapılandırma adı altında verdiği taahhütlerden dolayı bir çok insanımızın cezaevlerinde olduğuna şahit oluyoruz. Ekonomik sıkıntı aile içerisinde bir çok huzursuzluğa vesile olarak kadına şiddetle birlikte beraberinde  boşanmaların arttığını da duyuyoruz. Ekonomik sıkıntıdan dolayı evlenemeyen insanlar var, çalıştığı halde geçinemeyen insanlarımız var . köylerimizde  tableti ve televizyonu olmadığı için uzaktan eğitim  alamayan   öğrencilerimiz var buradan. Adem başkanımıza bir önerimiz olacak 2020 yılında gelir kaydettiği ilan reklam vergileri, emlak vergilerinin bir kısmını  bu zor durumda olan insanlarımız tesbit edilip bunlara gerek hibe şeklinde gerekse uzun vadede faizsiz olarak geri ödemeleri şartıyla aktarmış olsa şu üç aylara ramazana yaklaşırken  bu kardeşlerimizin duasını almış olur” dedi.

“ELEKTRİĞİ KESİLEN VATANDAŞLARIMIZA YARDIM ELİ UZATMALIYIZ”

Açıklamasına devam eden Sarıca Yine toslakta  güneş elektrik santrallerinden üretilen enerjinin bir kısmı elektriği kesilen vatandaşlarımız tesbit edilerek bunların borçlarına karşılık mahsuben   Tedaş a ödense  ne kadar büyük  bir iyilik etmiş olur. Adem başkanımız Yeni yaşam alanları ve çevre projelrinden bahsediyor. Yürüyüş yollarını ,parkları, bisiklet yollarını bütün şehre yayacağız  diyor.  Pandemi döneminde insanlarımız çok sıkıldı 7 den 70 e herkes dışarı çıkmak istiyor. insanlar evlerinden çıktıklarında mutlu zaman geçirecekleri alanlar istiyor diyor. Elbette bu projelerin hepsi bizim içnde değerli ve kıymetlidir. Şu pandemi döneminde bir an önce yapılmasını bizde arzu ederiz ancak  önceliğimiz rüya projeler ,yeni yaşam alanları , çevre projeleri değil  önceliğimiz  zor durumda olan insanlarımızın ayağa kalkmasına yardımcı olmaktır. İktidarın maalesef  pandemi sürecinde  vatandaşımıza esnafımıza emeklimize çalışanımıza  verdiği desteğin son derece yetersiz olduğunu görüyoruz, biliyoruz. İstiyoruz ki belediyelerimizde  bunalıma giren ,ümitsizliğe düşen insanlarımıza can suyu olsun” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!