reklam
reklam

SARICA “TÜRK PARASI, BULGAR LEVASI, ŞİLİ PESOSU, RUS RUPLESİ KARŞISINDA DEĞER KAYBEDİYOR”. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

30 Eylül 2022 - 15:42

SARICA “TÜRK PARASI, BULGAR LEVASI, ŞİLİ PESOSU, RUS RUPLESİ KARŞISINDA DEĞER KAYBEDİYOR”

SARICA “TÜRK PARASI, BULGAR LEVASI, ŞİLİ PESOSU, RUS RUPLESİ KARŞISINDA DEĞER KAYBEDİYOR”
Son Güncelleme :

14 Ekim 2021 - 12:57

57 views

Alanya Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca  “Türkiye olarak 450 milyar dolar borcumuz var” dedi.

Alanya Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca Haftalık yaptığı basın toplantısında ekonomiyi gündemine aldı. Sarıca “ Yine sıkıntılı bir haftanın içindeyiz. Bugün doların 9,1’i gördüğü  bir zamanı yaşıyoruz. Doların  artışı neden bizi çok ilgilendiriyor. sebebini hepimiz biliyoruz. Bugün Türkiye olarak 450 milyar dolar borcumuz var ise doların bir kuruş artışı ile Türkiye olarak 4,5 milyar lira borcumuz artmış oluyor. Döviz bizim için önem taşıyor yılbaşında dolar 7,35 iken asgari ücret 2.825 lira idi yani 384 dolar ederken  bugün itibariyla 384 den 313 dolara düşüyor. Asgari ücret doların artışı karşısında 67 dolar azalmış  kaybımız %17olmuştur.

CUMHURBAŞKANI DOĞRU MUKAYESE ETMİYOR

Paramız dolar karşısında eridiği için gelirimiz artmıyor giderimiz  sürekli olarak artıyor .Sayın Cumhurbaşkanın dışarıya bakıp ta  bakın şunların haline diyerek Amerika da kuyruklar, İngiltere’de benzin yok yahu demesi insanımızı  tatmin etmiyor ve doğru bir mukayese yapılmadığı manasına geliyor.

TÜRK PARASI YERLE BİR OLDU

Paramız Sadece dolar sterlin euro karşısında erimiyor bugün  paramız Rus rublesi karşısında %24,5 değer kaybetmiş Bulgar levası ,Şili pesosu karşısında da değer kaybediyor . Bütün bu olumsuz tablo karşısında Cumhurbaşkanı gündem değiştirerek yeni bir anayasa istiyor.

BAŞKANLIK SİSTEMİ İLE MECLİS ETKİSİZ KALDI

Başkanlık sistemiyle Meclisi etkisiz hale getirdi. Kendisini denetleyemeyecek bir meclis inşa etti. Meclisin yasama yetkisini

reklam
reklam