Sanayi’de haklı haykırış

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar Yeni Sanayi Sitesi’nin ilk esnaflarını Mahmutlar Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Mermerci, marangoz ve mobilya imalathanelerinin taşınmak için hiçbir çaba göstermediklerini dile getirdiler.
Geçen hafta Mahmutlar Post Gazetesi’nde “Sanayi esnafı tepkili” haberinden sonra Mahmutlar Post Gazetesini “Objektif haberciliğinden” dolayı tebrik eden Sanayi esnafı bir kez daha haykırışlarını yetkililere duyurma gayretinde bulundular.
Sanayi esnafı, “Şuanda yeni sanayimizde yüzde 40 bir esnafımız çalışmalarını sürdürüyor. Yüzde 60 esnaf hala Mahmutlar şehir merkezinde çalışmaya devam ediyor. Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik imzalı taşınma tebligatını yerine getirdik, diğer esnaf arkadaşlarımızda aynı tebligatları almasına rağmen niçin uygulamaya geçmiyorlar, anlamış değiliz. O zaman bizde geriye dükkânlarımıza dönelim. Böyle bir uygulama çiftte standarttır” dediler.
Eyüp Yatmaz (Kaportacı): Zor Şartlar altında yeni işyerimize taşındık. Belediye’nin tebligatına uyarak yeni sanayide işlerimize devam ediyoruz. Belediye yetkililerinin açıklamasına göre tüm Sanayi esnafı yeni sanayiye taşınacağı söylemesine rağmen bu arkadaşlardan hiçbir rağbet yok. Mahmutlar Belediyesi tüm sanayi esnaflarını marangozları, mobilyacıları, mermercileri ve hatta inşaat altındaki kaçak çalışanları da yeni sanayiye taşımalıdır” dedi.
Hasan Kodal (Motor tamircisi): Sanayideki arkadaşlarımızın düşünceleri hep aynı. Her meslek dalındaki arkadaşlar sanayide toplanırsa sanayi o zaman canlanır, eğer ayrımcılık yapılacaksa bizlerde merkezdeki eski dükkânlara geri gidelim. Belediye taşınmak istemeyen dükkânları mühürlemelidir” dedi.
Mevlüt Şahin (Oto elektrikcisi): Mahmutlar’daki tüm sanayiciler buraya taşınmalı o zaman işlerimiz yüzde yüz iyi olacak. Buradaki çalışma şartlarımız çok iyi işyerlerimiz sağlıklı, sıhhatli buraları biz boşuna mı yaptırdık. Tüm esnafları biran önce bekliyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!