Şahin, “Mazeret başarıya götürmez”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazetecilik Mesleğinde 20 yılı tamamlamış gazetecilerin sorularını yanıtlayan ALTSO Başkanı ve Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin, “Mazeret sadece beni mutlu eder, başarıya götürmez” dedi.

Mesleğinde 20 yılı tamamlayan aralarında Mahmutlar Post Gazetesi imtiyaz sahibi Mesut İlhan’ında yer aldığı canlı yayın programında Alanya Belediye Başkan Adayı ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sosyal medya platformu Facebook’ta kendi şahsi hesabından gerçekleştirilen canlı yayında Başkan Şahin, gazetecilerin sorularını samimiyetle yanıtladı.

“MAZERET BAŞARIYA GÖTÜRMEZ”

Alanya’nın sembol oteli Oasis’in de yıkılıp yerine konut yapılması kararı ile devam eden furyaya ilişkin soruyu yanıtlayan Başkan Şahin, “Ben kesinlikle otelleri fabrika olarak görüyorum. Fabrikaların konuta dönüşmesine karşıyım. Bu konudaki net tavrımız bu. Mazeret sadece bizi mutlu eder, başarıya götürmez. Ben ALTSO’da muzun patentini alamadım, noteri açamadım, okulları yapamadım, yaylalara ambulansı koyamadım, Ankara’ya ofis açamadım, cenaze hizmet aracı alamadım diyebilir ve bir sürü mazeret sunabilirdim. Ama mazeret sadece beni mutlu eder. Başarıya gitmek için hedefe gitmeliyiz. Ben otellerin dönüşmesine, fabrikaların konut olmasına karşıyım. Çünkü İskandinavlar apart otellere geliyordu. Durumu iyi insan Her Şey Dahil sistemdeki otele çok gitmez. Ancak çocuklar için gider. Butik otele gider çünkü yemek kuyruğuna girmek istemez. O turisti çekebilmek için bizim bilhassa apartlara ihtiyacımız var. Bunu asla unutmayalım” dedi.

“ALANYA HALKI HANGİ PARTİDEN BENİ ADAY GÖRMEK İSTİYORSA O PARTİDEN ADAY OLACAĞIM”

Alanya Belediye Başkan Adaylığı süreciyle ilgili Bakan Çavuşoğlu ile istişare edip etmediği ve bağımsız aday olabilme ihtimali hakkında da konuşan Şahin, “Mevlüt Çavuşoğlu’nun kim olduğunu bizim anlatmamıza gerek yok. Cumhuriyet tarihinde 8 yılı deviren ikinci Dışişleri Bakanı, Mevlüt Çavuşoğlu. O Alanya’nın evladı. Bir daha Alanya’dan bir Dışişleri Bakanı, hatta ve hatta bir bakan çıkması gerçekten çok zor. Onun için Mevlüt Çavuşoğlu’nun her zaman başımızın üstünde yeri var. Ama ben bir iş insanıyım. Ben milletvekili adayı değilim. Ben Belediye Başkanı adayıyım. Alanya’mıza hizmet etmek istiyorum. Sayın bakanımızın buna asla karşı çıkacağını düşünmüyorum. Çıksaydı beni arardı. Kimse bakan beyin şahsına bir şey söyleyemez. Alanya’ya ciddi katkıları var. Örneğin havalimanı bakan bey olmasa açılmazdı. Bir ihtiyacımız olduğu zaman Bakan beye her gün yazarız ve hızlı bir şekilde de döner.

İşte Alanyaspor’umuzun geldiği nokta. Bakanımızın katkısı yok mu? Aynı Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu ağabeyimiz gibi biz de bakan beyden Alanya’mız için destek alıyoruz. Proje götürürsek karşılığını alırız. Ama asla ve asla parti ayrımı yapmadan. En büyük örneği, sayın Babacan ve Davutoğlu’nu odamızda ağırlamamız. Aynı sayın bakanımızın, sayın Cumhurbaşkanımızın, sayın Muhittin Böcek’in ziyaretleri anısına astığımız gibi o fotoğrafları da odamıza astım. Biz Alanya halkına güveniyoruz. Ama bağımsız aday olursanız maalesef meclis üyesi yazamıyorsunuz. Onun için illaki bir parti olacak. Ama biraz önce de söylediğim gibi Alanya halkı bizi istedikten sonra her parti bizi ister. Onlar nereden isterse biz oradan aday oluruz. Biz ideoloji değil hizmet adayıyız. A partisi olsa ne B partisi olsa ne, benim beynim mi değişecek? Başarı ekip işi” ifadelerini kullandı.

BİZE HERKES ULAŞABİLİR BİZDE HERKESE ULAŞIRIZ

Şahin “5 Kasım’da görev süremiz bittikten sonra Mehmet Şahin Çözüm Ofisi adı altında bir ofis açacağız. Orada yine Alanya’mızın gerek sorunları gerekse de Alanya halkının taleplerinin çözümü doğrultusunda çalışmalarımız devam edecek. Yine Alanya’mız için çalışmaya devam edeceğiz. Biraz önce de söylediğim gibi ulaşılabilirlik en büyük özelliklerimizden birisi. Kim ararsa bize her zaman ulaşabilir, bizde herkese ulaşabiliriz. Toplantı halinde olsak da mutlaka ona geri dönüş yaparız. Biz insanları hiçbir zaman sınıflandırmadık. Bu nedenle ‘kaliteli turist’ yerine ‘profili yüksek turist’ diyelim. Kendimiz sınıflandırıldığımız zaman da çok üzülmüştük. Onun için biz bütün insanlara empati ile yaklaşıyoruz. Ben yaşlı bir kadın gördüğüm zaman annem, yaşlı bir adam gördüğüm zaman da babam aklıma geliyor. Bir genç gördüğüm zaman da kendi evlatlarım aklıma geliyor. Kendi aileme nasıl muamele ediyorsam vatandaşlarımıza da öyle muamele etmeyi istiyorum.

 ‘BİZ ALANYA’YI ELE GEÇİRMEYE ÇALIŞMIYORUZ’

Biz Alanya’yı ele geçirmeye çalışmıyoruz. Biz hizmet ekibiyiz. Biz hizmet etmek istiyoruz. İki dönem dedik, sağ olsun, yönetim kurulu arkadaşlarımızdan teklif edilenler oldu. Başta Ali Kamburoğlu arkadaşımıza birçok kesimden baskı geldi. Ama biz bir ekibiz dedik. Tabii ki Ali Bey’in ben demokratik hakkına müdahale edemem. Kararı kendisine bıraktık. Yol haritamızı belirledik ve tarafsız olduğumu söyledim. Dışarıdan müdahalelerden en çok bu kardeşiniz çekti. Kimse zannetmesin yaptıklarının yanına kar kalacağını. Devekuşu gibi kafasını kuma gömüp de gövdesinin dışarıda olduğunu bir gün hatırlatacaklar. Alanya halkı bunu seçimde hatırlatacak. 2013 yılında çok zor kuralarla kazandığımız bir seçim vardı. Tanımayan insan çoktu bizi. Tanıdıktan sonra 2018 yılında Allah razı olsun büyük bir destekle bu hizmet imkanını bize verdiler. 3 katı farkla geldik arkadaşlar. Bu çok önemliydi. Şimdi inşallah çıktığımız yolda da Alanya halkı karnemizi hepimize verecek. Biz ne karar verirlerse sonuna kadar saygılıyız. Ben tekrar altını çizerek söylemek istiyorum, ilk Alanya Kültür Merkezi’nde açıklamıştım adaylığımı. Orada, ‘Biz bu yola Hz. Ömer’in Fırat’ın kıyısında bir koyun kaybolsa Allah hesabını Ömer’den sorar düsturu ile yola çıktık’ dedim. Onun için sosyal sorumluluklarımızın hep bilincinde olduk. Yaptıklarımız ortada ve takdir Alanya halkının.

‘BİZ DE TOROS ÇOCUĞUYUZ’

ALTSO’nun ilk seçiminde kuralarla kıl payı kazandık. 2018’de açık ara farkla kazandık. Ama ben orayı çok önemsemedim. Ben grupları önemsedim. Bakın Toptancı Hali, Sanayi Sitesi ve bakkalları 2013’te kaybetmiştik. Taban işte Toroslar. Ancak bu grupları 2018 seçimlerinde farkla kazandık. Demek ki kendimizi anlatabilmişiz. Onlar da bizlerden memnuniyetlerini karnemizde belli etmişler. Bunun dışında köy muhtarlarının bizden ambulans istemesi, güvenlikle ilgili destek istemesi, bizim Toroslarda onların gönlünde olduğumuzun bir ifadesi değil mi? Ben gidiyorum, Allah razı olsun ayakta karşılıyorlar bizi. Onlar Mehmet Şahin’i değil yapılan hizmeti karşılıyorlardı. Bu bunun en büyük örneğidir. Kesinlikle algı operasyonuna kanmayın. Allah’ın izniyle Toroslar bizimle. Biz de Toros çocuğuyuz.”

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!