ŞAHİN, “BEYTÜLMALLA İŞİM OLMAZ”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin, Mahmutlar Post Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Şahin, “Beytülmalla benim işim olmaz” dedi.

Mahmutlar Post Gazetesi imtiyaz sahibi gazeteci Mesut İlhan’a açıklamalarda bulunan İYİ Parti Alanya Belediye Başkan adayı Mehmet Şahin, “Biz devletin gücünü hep Alanya’mız için kullandık. Eğer benim ormanla, hazineyle bir ilişkim olduğunu ispat eden olursa ben adaylıktan çekileceğim. Beytülmalla benim işim olmaz. ALTSO’da başkanlığım döneminde 580 lira aidat ile iki tane okul yaptık. Alanya’mızın değerlerine sahip çıktık” dedi.

“İMKANSIZ DEMEDİK, MAZERET SUNMADIK”

Şahin, “ALTSO Başkanlık dönemimde iki tane hem doğuya (Mahmutlar’a) hem batıya (Konaklı’ya) noter açtık. 5 yıl dediğim projeleri 6 ayda tamamladık. İrtibat ofisi açtık. Yaylalara ambulans konumlandırdık. İmkansız demedik, mazeret sunmadık. SMA hastalarına yardım ettik. İki bebeği Alanya halkı sayesinde kurtardık. Alanya halkı yardımseverdir, kadirşinastır. Alanya halkı sana inanırsa, her şeyi yaparsınız.

“SİYASET BİTER, VAKIF KURAR HİZMET EDERİZ”

Benim 800 kişilik ekibim var, hizmetlerimizi onlar sayesinde yapıyoruz. Alanya daha çok şeyi hak ediyor. Hizmet için yola çıktık ve son nefese kadar hizmet edeceğiz. Siyaset biter, vakıf kurarız yine Alanya’mız için hizmete devam ederiz. Alanya’mızda yurt yok. Yurt yapmamız lazım gelişmek için. Yabancı diller ve Diş Hekimliği Fakültesi yaptık. Turizm Meslek Yüksek Okulu yaptık. Alanya’da yoktu ama taşın altına elimizi koyduk.

“BEN PROJE ADAMIYIM”

Turizmde her yıl 5 milyon insanı Alanya’da ağırlıyoruz. Tabi ki devletten en üst seviyede hizmet alacağız. Proje götürürseniz hizmeti alırsınız. Ben proje adamıyım. Proje götüreceksin, hizmeti alacaksın. Alamazsak kendi yağımızda kavruluruz. Alanya için bilgi birikimimi bürokrasiyi çok iyi bildiğim için aktarmak istedim. Tatile gidebilirdim ama memleketimize hizmet için aday olduk. Memleketime olan borcumu ödemek için aday oldum.

“20 SAAT ÇALIŞMAYI GÖZE ALDIK”

Bu bir bayrak yarışı. Yarın ne olacağımızı sadece Allah bilir. Herkes bir taş koymuş bu zamana kadar. Biz de üstüne koyalım diye yola çıktık. Şehrimizin eksiğini fazlasını biliyoruz. 20 saat çalışmayı göze aldık. Çalışmadan hiçbir şeyi yönetemezsiniz. Sözde ortak akıl değil, özde ortak akıl olması lazım, istişare ederek sorunlar çözülür. İnşallah sahada bir Belediye Başkan adayı olacak. Çözüm Masası ben olacağım. Herkes beni arayacak. Ulaşılabilirlik çok önemli. Eğer size ulaşırlarsa hata payı kalmıyor. Ben başladığımda üyelere ulaşılamıyordu. Hepsini değiştirdim. İnsanlar için ulaşılabilirlik çok önemli. Biz aday olmayalım diye neler yaptılar ama biz halkımıza güvendik. Alanya halkı beni aday yaptı. Kamuoyunda açık ara önde çıktık. Alanya beni istediği için İYİ Parti beni istedi.

“BİZ ALANYA’NIN ADAYIYIZ, İTTİFAK TABANDA OLUR!”

Ben Büyükşehir’i bilmem, ben Alanya’yı bilirim. Alanya’da hiç bir zaman yerelde partiyi önemseyen olmamıştır. Önemli olan tabanda ittifak yapmanız. İsterse bütün partiler sizi aday göstersin ama halk istemezse gider bağımsız bir adayı seçer. Alanya’da adaya oy verileceğini düşünüyoruz. Biz Alanya’nın adayıyız, Alanya’nın emrindeyiz. Bu sloganla dernek kurmayacağız. İş insanları rahat olsun. Geçmişte tepkiler olmuştu bu konuda ama bizde böyle şeyler yok.

“ALANYA’YA NİTELİKLİ TURİST GETİRECEĞİZ”

Aslında sayı olarak bir sıkıntımız yok, oteller doluyor. Geliştirmek için nitelikli turisti buraya getirmemiz lazım. Ciro yapan şehir değil, kar eden şehri oluşturmamız lazım. Ciro önemli değil final önemli. Yerleşik yabancılar ile ilgili bir düzenleme gelmesi lazım. 52 bin yerleşik yabancı var ama düzenleme yok. Sağlık turizmine kadar el atmışlar güzellik merkezleri bile açmışlar. Ben Litvanya Cumhuriyeti başkonsolosuyum. Onlar bile prosedür koyuyor. Bir kriter gelmesi lazım. Şu an Alanya’da 200 bin dolarlık gayrimenkul yok. Kamu çalışanlarının tamamı gitmek istiyor. Çünkü ev kiralarını ödeyemiyorlar. Önceden gelmek için ararlardı şimdi gitmek istiyorlar. Asgari ücretle çalışan halk ne yapsın. Çocuğunun yediğinden kesiyor geçinmek için. Göç İdaresi Müdürümüzle çalışma yaptık. 30 binin üzerinde yabancı kiralamayla ikametgah almış. Nereden baksan 20 bin konut boşa çıkacak. Kiralar hak ettiği değeri bulacak. Kendi halkımızı düşünmemiz lazım. Bunlara sınırlama gelmesi lazım. Apart otelleri tekrar oluşturacağız. Ulaşımda havalimanının gelişmesi lazım. Şehrin bir anayasası olmalı. O yasa herkes için adaletli uygulanmalı. Kamuya açık alanlarda alkole izin vermeyiz. Kent meydanı dedik, marka oteller dedik. Sulama suyu dahil olmak üzere çalışacağız. Ekibimiz hazır. Yaptıklarımız yapacaklarımızın referansı olacak.

Bizim dönemimiz şeffaf olur. Aksi halde ben bu işin içine girmem. Hizmet ederseniz saygı görürsünüz. Benim dönemimde bütün beldelerimizde devlet kurumlarımız olacak. Ne ekerseniz onu biçersiniz. Saygı ektik onu biçiyoruz. Geleni çevirmedik. Alanya’nın derdiyle dertlendik.

“MAHMUTLAR’A DİSİPLİN LAZIM”

Mahmutlar Mahallesi’nde sorunlar var. Mahmutlar’a disiplin lazım. Alanya’ya ne yaparsak oraya da onu yapacağız. Verimli topraklarımızı orada da değerlendireceğiz. Tropik meyveleri çoğaltacağız. Yetmeyen her yere yetişeceğiz. Düğün salonlarını da geliştireceğiz. Bunlar bir şey değil. Kentsel dönüşümü ada bazında yapınca bütün hepsi otomatikman çözülüyor. Kamunun yararı doğrultusunda elimizden geleni yapacağız. İlgili bakanlarımıza anlatacağız. Bütün her yerde arkadaşlarımız var. Yasa dışı bir şey istemiyoruz. Halkın yararına olacak her şeye varız. Gençlik merkezleri yapacağız. Önce insan dedik. 3-4 köyü birleştirip Aile Sağlık Merkezi yapacağız” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!