ŞAHİN “AKLIN YOLU BİR”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Belediye Başkan adayı Mehmet Şahin’in Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC)’ de açıkladığı Park ve Sosyal alanlarda Alkol yasağı getireceğim Projesini İstanbul Valiliği uygulamaya koydu.

İstanbul Valiliği17 Ağustos 2023 tarihinde yayımlanan genelge ile 4250 sayılı Kanunla belirlenen alkol satış ve kullanım alanlarına ilişkin uygulama yükümlülüklerinin yerine getirilmesini yürürlüğe koydu. Alanya halkı tarafından bilindiği üzere Alanya Belediye Başkan adayı Mehmet Şahin Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC)’ nin Alanya’nın değerleri programında Gazetecilerin sorularına cevaplar vermişti. Alanya’da Belediye Başkanlığı görevine Allah’ın izni halkımızın desteği ili seçilirsem Parklarda ve Sosyal Alanlarda Alkol yasağını kesinlikle getireceğim demişti.

ŞAHİN: KANUNUN YEREL YÖNETİMLERE VERDİĞİ YETKİYİ KULLANARAK PARK GİBİ SOSYAL ALANLARDA ALKOL KULLANIMININ ÖNÜNE GEÇECEĞİZ. HER ALANDA ŞEHİR DİSİPLİNİNİ SAĞLAYACAĞIZ.

İstanbul Valiliği tarafından yayımlanan genelge Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin’in geçtiğimiz aylarda gündeme getirdiği “sosyal alanlarda alkol kullanımı” ile ilgili söylemlerini hatırlattı. Şahin, birçok toplantısında, televizyon programlarında insanların eşleriyle, çocuklarıyla vakit geçirdikleri park gibi sosyal alanlarda belediye başkanlığı döneminde kanunun yerel yönetimlere verdiği yetkiyi kullanarak toplum düzenini, genel ahlakı, güvenliği ve huzuru sağlamak için alkol kullanılmasına müsaade etmeyeceğini, her alanda şehir disiplinini sağlayacağını dile getirmişti.

AKLIN YOLU BİR

Konu ile ilgili fikri sorulan vatandaşlar da, Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin’in açıklamalarını yerinde bularak Aklın yolunun bir olduğunu ifade ettiler. Aynı zamanda sosyal alanların herkesin kullanımına açık alanlar olduğu, maalesef parkların dahi günümüzde alkol tüketmek için kullanılan yerler haline geldiği, alkolün de etkisi ile çocuklarımıza anlatmakta güçlük çektiğimiz olayların da yaşandığı parklarda bu şartlarda güvenli ve huzurlu bir şekilde vakit geçirmek imkansız hale geldiğini dile getirerek sorumluluk sahibi olan herkesi görevini yapmaya davet ettiler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!