reklam
reklam

Rusya Büyükelçiliği'nden Türkiye'deki vatandaşlarına uyarı. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

10 Ağustos 2022 - 05:44

Rusya Büyükelçiliği’nden Türkiye’deki vatandaşlarına uyarı

Rusya Büyükelçiliği’nden Türkiye’deki vatandaşlarına uyarı
Son Güncelleme :

24 Mart 2020 - 12:12

63 views

Rusya’dan Türkiye’de bulunan vatandaşlarına korona virüs salgınıyla ilgili uyarı geldi. Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov Türkiye’de bulunan Rus vatandaşlarının ilk fırsatta ülkelerine dönmesi çağrısı yaptı. Yerhov, ciddi bir uyarı yaptıklarını vurgulayarak, “Çok geç olmadan oradan ayrılmalılar, zira imkânlar azalıyor” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Türkiye’de bulunan Rusya vatandaşlarının korona virüs nedeniyle ilk fırsatta ülkelerine dönmeleri gerektiğini ifade etti. Sputnik’e konuşan Büyükelçi Yerhov, Rus havacılık ajansı Rosaviatsiya’nın bugünden itibaren Türkiye ile uçuşları sınırlandırıp yalnızca İstanbul’la olan uçuşları sürdürme kararıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

”İMKANLAR AZALIYOR”
Yerhov, “Rosaviatsiya’nın kararı net olarak anlaşılmalı. Bu karar, Türkiye’de geçici olarak bulunan tüm turistler ve Rusya vatandaşlarının derhal mevcut tüm olanakları kullanarak yurda dönmeleri için çok ciddi bir uyarı. Çok geç olmadan oradan ayrılmalılar, zira imkânlar azalıyor” dedi. Yerhov, turistlerin derhal Türkiye’den ayrılmamaları halinde, dünyanın birçok yerindeki çok sayıda Rus turist gibi, belki de ellerinde maddi olanak olmadan mahsur kalma riskini aldıklarını belirtti.Bu nedenle çağrıların ciddiye alınması gerektiğini kaydeden Yerhov, “Aeroflot, İstanbul’a her gün 3 düzenli sefer düzenliyor. Türk Hava Yolları, Moskova uçuşlarını durdurmayacağını duyurdu, onları takip edin. Türkiye’ye turla gitmeyenlere de seferler hâlâ varken bunlardan yararlanmalarını özellikle tavsiye ediyorum” dedi. Yerhov Türkiye’nin güneyinde tur acenteleri aracılığıyla tatil yapan turistlerin de charter seferleriyle ülkelerine döneceklerini belirtti.
Kaynak Yeniçağ

reklam
reklam