Ruslar sandık başında

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya‘da gelecek hafta yapılacak Parlamento seçimleri için Mahmutlar ve Alanya’da yerleşik yaşayan Ruslar, sandık başına giderek oylarını kullandı.
Rusya‘da 4 Aralık Pazar günü yapılacak Parlamento seçimleri öncesinde Rusya‘nın Antalya Başkonsolosluğu’ndan 3 görevli, Mahmutlar Belediyesi Kültür Merkezi’nde sandık kurdu. İlçede yerleşik yaşayan Ruslar, sandık başına giderek oylarını kullandı. Başkonsolosluk görevlisi Vladimir Biryuwov, ilçede yaklaşık 5 bin Rus vatandaşı yaşadığını belirterek, şöyle dedi, “Alanya‘da yaşayan vatandaşlarımız oy kullanmak istedikleri yönünde talepte bulundu. Türk makamlarından izin alarak seçim hazırlıklarımızı yaptık. Vatandaşlarımız sandık başına gelerek oylarını kullandı. Sandık hiç açılmadan Antalya‘da konsolosluğa götürülecek. 4 Aralık’ta da Antalya‘da yaşayan Ruslar oy kullanacak” dedi.
İlçede yerleşik yaşayan ve Oyunu kullanan Ekaterina Gündüz ile Olga Zengin, yetkililere teşekkür etti. Mahmutlar Belediye Başkanı CHP’li Ali Çelik, oy kullanma işlemi sırasında Rusları ziyaret etti. Oy kullanma işlemi sonrasında sandığın Antalya‘ya götürüleceği ve açılmadan 4 Aralık’ta Antalya‘daki Rus seçmenler için kurulacağı belirtildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!