PİNOKYO BURNUN UZUN MU, KISA MI ? – MESUT İLHAN

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Tüm dost, müşterilerimizin ve Müslüman aleminin Kurban Bayramını tebrik eder, Cenab-ı Allah’tan sağlık, sıhhat ve huzur temenni dilerim.
Kurban Bayramı bir demir dedikodusu ile geçecek sanırım. Hasan Kısa’nın bir yayım organına vermiş olduğu haberde şöyle deniyor, burayı dikkatlice okumanızı öneriyorum.
“Bilindiği üzere Meclis üyesi Hasan Kısa hakkında aslı astarı olmayan bir iftira kampanyası başlatılmış ve hakkında jandarmaya suç duyurusunda bulunulmuştu “deniliyor.
Kim ne biliyordu ki!             
Hasan Kısa, ya kara cahillik yapıyor, ya da kendince uyanıklık yapmaya çalışıyor.
 Açılımını yaparsak;
Hasan Kısa, “Başka gazetelerde çıkmadan ben böyle bir haber yaptırayım ki gördünüz mü ben zaten bunların iftira atacağını biliyordum, onun için açıklama yaptım” diyecek.
Bu planlar artık fi tarihinde kaldı artık vatandaşlar bunu yutmuyor.
Şimdi vatandaş Hasan Kısa’ya, “Sana kaş eden yok, göz eden yok niye işkillendin?” demez mi?
Elbette der.
 Hasan Kısa’ya “Kimse ak demeden, kara demeden niye işkillendi” derseniz, ben niye işkillendiğini bilmem ama bildiğim bir şeyi size aktaracağım.
Okul inşaatı Temmuz ayının 26.’sında başladı. Muhtemelen 1.katın üst betonu Ağustos ayının başında yani 8. ayda.
Hasan Kısa’nın, “Bu demirler bana ait” diyerek göstermiş olduğu 01.10.2009 tarih 013213 numaralı irsaliyeli fatura demir alındıktan sonra tam iki ay sonra kesilmiş.
1- Demir gibi bir maddenin faturası anında kesilir nakliyeciye verilir. Fatura olmasa bile irsaliyesi olması mecburiyeti vardır,irsaliyesi kesilen bir malın 15 gün içinde faturası kesilmesi zorunludur.
 2- Faturalar her ay kontrol edilir ve kapatılır.
3- Hasan Kısa bu planı daha önce yapsaydı demiri ben aldım iddiası için faturayı tarihinde alırdı.
 4- Anılgan’ın iddiasından sonra fatura kesildiği için şaibe kokusu var.
 5- Demir’i satan firma 8.nci ayda demiri satmasına rağmen 10. ayda fatura kestiği için maliye tüzüklerine göre suç işlemiştir.
 6- Anılgan’ın iddiasına göre demir Ramazan ayında Hasan Kısa’ya ait yayladaki eve götürülmüştür.
7-  Yayladaki demiri Hasan Kısa okula alsa bile, artığını daha sonra evine götürmesi etik değildir.Çünkü demir resmi bir kurumun alanından gitmiştir.
8- Belediye meclis üyesi kendi adına görev kağıdı düzenleyemez . Kendi işi için belediye aracını kullanamaz.
Açılımı umarım anlaşılabilecek şekilde yapmışımdır.
Hasan Kısa’ya kulp takmak, suçlu demek bizim işimiz değil, konu yargıda.
Bence Kısa’nın gazetelerde aleyhine hiçbir şey yazılmadan kendini aklamaya kalkması kendini ele verdi.
 “Pişkin hırsız ev sahibini bastırır” atasözü akıllara gelmiyor mu sizce?
Eski Belediye Başkanı Şükrü Top, çok temiz, düzgün bir insandır. Hile de hurda da işi yoktur.
Bunu tüm Mahmutlar halkı bilir. Aynı okul’un ilk başladığı yıllarda ağaç kabuğu ile ilgili konu üzerine belediye başkanlığından el çektirilmişti. Şükrü Top’un hiçbir suçu olmamasına rağmen.
Benim yaşımdakiler ve üstleri iyi bilir bu konuyu.
Bilmem anlatabildim mi?

toros

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 Yorum

 1. mesut abi mahmutlardaki tüm sorunların karşı cephesinde sen varsın,seni tebrik ediyorum
  konular araştırman,gerçekleri yazman bizleri mutlu ediyor cesaretinden dolayı tebrik ederim.

  Cevapla
 2. 25 Kasım 2009, 07:24

  tabiki işgillenir adam,çünkü panikledi.

  Cevapla
 3. Mesut bey yazınız için sizi tebrik ederim. Gerçekten doğruluk ve ilkelik anlayışınız süper. Ben koyu bir CHP’liyim ama bunları gördükçe utanıyorum. Biz kimlere güvenmişiz. Sayın Sayar’ı hemen göreve davet ediyorum. Böyleleri CHP’nin içinde barınıdırılamaz. Eski yönetimi mumla arıyorum. Gelen gideni aratırmış. Böyle insanları ben partimde istemiyorum. Yetkililer göreve.

  Cevapla
 4. 25 Kasım 2009, 07:29

  vaybe!…hem eğtime katkı olsun diye okul yaptırıyoruz reklamı yap,hem okulun demirini götür,demir görünen kısmı ya tuğla,kum,mobilyadan çalınan paralar

  Cevapla
 5. istifada bir erdemliktir

  Cevapla
 6. 25 Kasım 2009, 09:27

  Siyasete ilk giriş dönemlerini bilirdim. Mahmutlar Halkının gözünde Ne Kadar dürüst, temiz ve saftı… Umarım Pinokyo’nun burnu gibi uzun değil de soyadı gibi kısa kalır… Yargı sürecinde ne olur bilemem ama önemli olan Vatandaşın vicdanında ne olacağıdır. Bence yargı süreci sonuçlanıncaya kadar Halka ait olan Belediye’nin önünden bile geçmemeli… Ya da sonucu şimdiden biliyorsa istifa etmelidir.

  Cevapla
 7. Yahu biz ne kadar da şaşkınmışız. Bu insanlara nasıl oy verdik. Bu insanlar şimdiye kadar hangi işte başarı oldular ki, belediyeyi yönetmekte başarılı olacaklar. Pardon yürütmekte başarılılar. Vay halimize vayyyyyyy.

  Cevapla
 8. 30 Kasım 2009, 12:45

  İnşaat ile uğraşan birçok Mahmutlar halkının dikkatini çekmiştir muhtemelen, Alba İnşaat ve Mahmutlar Belediyesinin ne kadar içli dışlı olduğu. Belediye başkanı ve çalışanlar ile Alba inşaat firması yetkilileri birlikte yemek yer aynı ortamlarda bulunur ve ne hikmetse Mahmutlar belediyesinin bütün ihaleleri Alba İnşaat da kalır. İnsanın gerçekten inanası geliyor bütün bunların bir tesadüf eseri olduğuna veya bunların Alba inşaat firmasının yoğun çalışmaları ile elde ettiği bir başarı olduğuna. Farz edelim ki bütün bunlar hayatın olağan akışı içerisinde gerçekleşen olaylar, farz edelim ki Alba inşaat çalışarak didinerek dişini tırnağına katarak bütün işleri alıyor belediyeden. Fakat sizce bir inşaat firma yetkilisinin iş aldığı bir belediye başkanıyla 12 saat birlikte olması adeta belediyenin bir personeliymiş gibi sürekli belediye binasında bulunması birlikte gezilip, birlikte yemekler yenmesi ayrıca söz konusu firma yetkililerinin sağda solda Mahmutların yöneticileriymiş gibi tavır takınması ne kadar hoştur ya da ne kadar etiktir. Gerçi burada söz konusu firma yetkililerinin çok fazla suçu da yok . O insanlar ticaretle uğraşıyor ve ticaretin gereklerini yerine getirmeye çalışıyorlar. Burada asıl irdelenmesi gereken halkçı olarak kendini kamuoyuna duyuran ve halkçılık sloganıyla belediye başkanlığına seçilen Sn. Ali ÇELİK’ in bu tür etik olmayan davranışlarda bulunmasıdır. Ayrıca söz konusu inşaat firmasına bir çok yüklü miktarlarda ihalenin verilmesidir incelenmesi gereken.
  Yakınlarda Yangılı Yolu Parke Yapım İşi ni 137.500,00 TL+KDV, Şükrü Top caddesi ile Vatan Caddesi arasını 190.000,00 TL+KDV ile verildiğini ayrıca doğrudan Temin yöntem ile bir çok ihalenin Alba İnşaat firması na verildiğini bilmeyen kalmamıştır. Burası ringonun ahırı değildir beyler burası 5.000 yabancı turistin yaşadığı, nüfusu bir çok ilçenin üzerinde olan, kısa süre sonra ilçe olması beklenen bir beldedir ve bu belde de yaşayanlara 3-5 belediye çalışanı ve bir belediye başkanının bunları yaşatmaya hakkı yoktur. Alanya ya bağlı diğer belediyeler nasıl şeffaf ve rekabeti arttırıcı ihale yapıyorsa siz de yapmak zorundasınız.
  Ben yine iyi niyetimi koruyorum ve bütün bunların benim hayal ürünüm olduğunu varsayıyorum ve şu soruyu soruyorum; 1-2 ay önce davetiye usulü(belirli istekliler arasında) ihale ile, işin yapımı çok acildi, işin özelliği ileri teknoloji uzmanlık gerektiriyordu vs. gibi saçma ve aslı olmayan bahaneler uydurarak yaklaşık 200.000,00 TL lik pis su drenaj hattı tadilatı işi verildi mi verilmedi mi ? cevabı ben çok iyi biliyorum arkadaşlar verildi ve kime verildi biliyormusunuz ? tahmin edin bakalım ? evet Alba İnşaat a verildi , yanılmadınız ! Aynı işin herkesin katılabildiği açık ihale ile ilan edilmesi gerekirdi. Kamu İhale Kanununda bu tür ihalelerin nasıl yapılacağı açıkça belirtilmiş tir. Aynen yazıyorum ;
  Belli istekliler arasında ihale usulü
  Madde 20- Belli istekliler arasında ihale usulü, yapılacak ön yeterlik değerlendirmesi sonucunda idarece davet edilen isteklilerin teklif verebildiği usuldür. (Değişik son cümle: 20/11/2008-5812/6 md.) Yapım işleri, hizmet ve mal alım ihalelerinden işin özelliğinin uzmanlık ve/veya ileri teknoloji gerektirmesi nedeniyle açık ihale usulünün uygulanamadığı işlerin ihalesi ile yaklaşık maliyeti eşik değerin yarısını aşan yapım işi ihaleleri bu usule göre yaptırılabilir.
  Size bir soru daha farz edelim ki bu iş uzmanlık gerektiriyordu , Alba İnşaatın bu işi yapabilmesi için ne tür bir uzmanlığı vardır ? Söz konusu firma parke, çevre düzenlemesi ve altyapı işleriyle uğraşan bir firma , atık su deşarj hattıyla ilgili ne tür bir uzmanlığı var ? cevabı ben veriyim , yok arkadaşlar yok . Hiçbir uzmanlığı yok . Bunlar sadece belediyenin kasasında usulüne uygun olarak para çıkarmaya çalışıyorlar onu da ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar. Hepsi bu. Söz konusu işi açık ihale ile yapsa belki daha ucuz a mal edecek iken istediğiniz fiyata, davetiye usule göre istediğiniz firmalar üzerinden ihale edemezsiniz. Tarih, elbette bu tür oyunlara emeği geçen herkesten hesabını soracaktır. Belediye yetkililerinden de , başkandan da . Mahmutlar halkı sizin düşündüğünüzden daha akıllı beyler. Siz bakmayın onların şimdi ses çıkarmadığına, siz bakmayın onların bu olanları görmemezlikten geldiğine , onlar konuşacağı yeri ve zamanı çok iyi bilirler, bunu 4 sene sonra anlarsınız. Devletin dili yazıdır , ‘’ ben iyi niyetle ek okul yaptırıyorum , ben hayırsever belediye müteahitlerine bilmem ne yaptırıyorum’’ olmaz. Ek okul binası yaptırıyorsun İl Milli Eğitim’ in bilgisi yok, yarın Allah korusun bu okulda herhangi bir sıkıntı olsa bunun hesabını kim verecek? Nasıl verecek ? Ne yaptırıyorsan ya da ne yapıyorsan usulüne uygun, prosedürüne uygun olarak yapmak zorundasın. Sen yapamıyorsan, beceremiyorsan yanına yapmayı bilen birini almak zorundasın. Ben yaptım oldu zihniyetiyle hareket edemezsin. Yoksa yazık olur bu Mahmutlar’ ın geleceğine . Misyonu ve vizyonu olmayan bir yönetici veya idareci beldeyi anca bu kadar idare edebilir. Bu demirlerin geri götürülmesiyle ilgili bir şey söylemek istemiyorum.Çünkü konu mahkemeye iletilmiş durumda. Mahkeme sonucunu beklemek gerekir. Ama neresinden bakarsanız bakın mide bulandırıcı.

  Cevapla
 9. 3 Aralık 2009, 08:15

  Devlet malına el uzatmak kadar kötü bir suçun olduğuna inanmıyorum. Bu suçu işlemek için deli olmak lazım. Yüzde bir olsun doğruluk payı varsa yazıklar olsun. Şiddetle kınıyorum.

  Cevapla
 10. öncelikle tuğba hanım ı teşekkür ediyorum.ben her zaman görevimim başındayım ve beş yıl muhalefette nasıl davrandıysam yinede aynı şekilde devam ediyor.yargıya intikal eden bir şey hakkında bizim yorum ve bir şey söyleme hakkımız yoktur.Partimizin de önceliği her zaman yolsuzluğa karşı gelmektir.7 ay gibi kıs bir sürede ne kadar muhalafet oluştuğunuda çok iyi biliyorum.,üzüldüğüm tek şey eski yönetimi mumla arıyorum diyorsunuz.CHP liyim diyen bir kişi eski yönnetimi mumla arayamaz.her alanda yolsuzluk ve şaibe kokan bir yönetimi nasıl arıyorsunuz.tek bir örnek vereyim size.imar ile ilgili.18.madde çalışmalrında herkezden%30-40 alınır ken başkan malesef kendisinden % 11,5 gibi bir oranla kendisinşn arsasında imar uygulamsı yapıyor ve buradadan da en az 3-4 dönem menfaati oluyor buda en azbarboros caddesinde 3-4 trilyona tekabul ediyor.bune nedenir.herkezten alacaksın kendine dokunmayacaksın.artı belediyeyi kaç trilyon borç bırakmış ve ne karşılığında saygılarımla….

  Cevapla
 11. 7 Aralık 2009, 13:53

  alba inşaate yüklenen arkadaşada seslenmek istiyorum çakır döneminde de bu firma bir çok ihale alıyordu o zaman kimsenin sesi çıkmıyordu şimdi yüklenin bakalım.belediyeden musluğu kesilen herkes birilerini eleştiriyor ama önce kendilerine baksınlar zamanında belediye ekmek kapısıydı.ne güzel faturaları kesiyodunuz belediyeden çeki alıyodunuz ne olduda şimdi belediye ile ters düştünüz.yazıklar olsun belediye sayesinde 3 kuruşla adamım diye dolaşanlara.

  Cevapla
 12. Sayın İbrahim Sayar, yorumuma cevap verdiğiz için teşekkür ederim. Öncelikle köşe yazarı Mesut İlhan’ın Pinokyo, burnun uzun mu kısa mı? Köşe yazısına yorum yapmıştım ve sizi göreve davet ettim. Yorumumun kısaca özeti “içinizdeki çürük elmaları atın” mesajı vermekti. Yorumun içinde “eski yönetimi mumla arıyorum” diyerek oy verdiğim CHP yönetimi sessiz kaldığı için eleştirmek istedim. Ve sizin bana cevabınız Çakır 18. maddeden yararlanarak kendine menfaat sağladı diye cevap vermişiniz peki Sayın Sayar, Çakır döneminde sen CHP Meclis üyesi değil miydin? Niye yargı yoluna giderek engel olmadın görevini niye yapmadın. Şimdi bunlara da cevap ver bekliyorum.

  Cevapla
 13. 7 Aralık 2009, 18:22

  sayın tuğba hanım çakır döneminde ibrahim bey gerektiğinde çok güzel tepkiler verdi ama bir noktaya kadar.o dönemi kısaca özetleyeyim insanlar ceplerini çok güzel dolduruyolardı,birileri maddi kazanç sağlasın diye birilerine mahmutlar peşkeş çekildi.en basit örnek şuan mahmutlar post gibi bir gazete halen can çekişse bile hayattaysa bu eski belediye başkanı sayesindedir.ama bu yönetimle birilerinin musluğu kurudu saldıracak yer arıyolar ama başaramadılar.kendi içlerindeki çürüğe gelince o çürük elbette ayıklanacak ama bu eski kan emici sülükler dedi diye değil içerimize zarar verdiği için yapılacak.saygılarımla.

  Cevapla
 14. Vay be vatandaşa bak. Herşeyi de biliyor. Her ne kadar takma isimle siteye yazsa da bunun kim olduğu belli zaten. Belli ki habercilik ve gazetecilikten hiç anlamıyorsun. Sen okuduğunu okumaya devam et. Ha şunu da sana söyliyeyim Mahmutlar da sıradan bir esnaf olarak. yazıyorum Mahmutlar Post Gazetesi zemini çürük bir gazete değil, o iki sayfada, 4 dört sayfada olsa çıkmaya devam edecek, bizlerde reklamlarımızla ilanlarımızla desdeklemeye devam edeceğiz. Hele hele önümüzdeki 5 yılda daha iyi bir şekilde çıkacak. Çünkü onlar yirmi yıldır kendi emekleriyle kazandılar, onlar Mahhmutlar’a çok şeyler kazandırdılar, Mahmutlar esnafı da onların arkasında dır. Onlar analarından, babalarından kalan parayla bir yerlere gelmeye çalışmıyorlar, kendi alın terleriyle çalışarak bu gazeteyi çıkarıyorlar, onlar esnaflara telefon açarak hatta dükkanlarına giderek “reklamlarınızı ordan kaldırın, yoksa biz karışmayız” demiyorlar. (Bende bunu yaşayan bir esnafım). Onun içinde onlar var olmaya devam edecekler.Sen bu mahmutlar Post’un hesaplarıyla neden bu kadar ilgileniyorsun acaba. Senin yerinde olsam muhasebecilerini öğrenir ondan bilgi alırım. Belediyeye 5 yılda ne kadar fatura kesilmiş, ne kadar para alınmış. En azından vicdanını rahatlatmış olursun da milletin günahını almayı bırakırsın. Hem şunu da söyliyeyim kimsenin can çekiştiği falan yok, yani belediye iş yaptırmıyor diye şimdiye kadar kim batmış ki, onlar batsın. Gördüğüm kadarıyla reklam ve ilanları gayet de iyi. Tabi size göre onlar batsın, biz kafamıza göre eşkirelim diyorsunuz. Ancak size zavallılar diyebiliyorum. Zaten sen ve senin gibilerin gündeminizi işinize gelmeyen esnafın batması oluşturuyor. Mahmutlar Post’a mahmutlar’dan ekmek yok diyorsun, zavallı kardeşim yoksa Mahmutlar’ın sabibi sen misin? Kusura bakma ama Mahmutlarlılar işini bilir, bence sende kendi işini bil ve işinle uğraş, onun bunun maşası olma. Zaman herşeyi gösterecek

  Cevapla
 15. sevgili mustafa bey öncelikle şunu söyleyeyim ”başkalarının hatalarıyla kendini savunmak erdemli ve birikimli bir idareciye, yöneticiye, vatandaşa yakışmaz” bu çaresizliğin ve suçu kabullenmenin psikolojik bir yansımasıdır. daha önceki yönetim de aynısını yapıyordu, aslında daha önceki esnaflarda haksız kazanç elde ediyordu falan gibi saçma sapan bir savunma olmazz. onlar yaptılarsa şayet hali hazırda görünüyor ki cezasını çekmişlerdir. öyle ki belediye yönetiminde yeni dönem de bahsettiğin arkadaşları görmüyoruz şu an. önemli olan ” ben ne yapıyorum ya da benim yönetimim ne yapıyor ” sorusunu tarafsız olarak cevaplayabilmektir. En azından iyi niyetli insanların yapması gereken bu dur. Gazete olayına gelince dünyanın heryerinde siyasi iradeye yandaş veya olmayan gazeteler mevcuttur sadece mahmutlar da değil. Türkiye de Doğan Grubu nun başbakana ters düştüğü gibi. Aslın da böyle mi olmalı gerekir diye sorarsan gazete, televizyon, radyo, dergi vs. yayın organlarının tek geçim kaynağı reklam dır. Bahsettiğim medya sahiplerinin de yayınlarını devam ettirebilmeleri ve reklam alabilmeleri için birilerine yakın durmaları doğanın aslında vazgeçilmezleri arasındadır. Düşünsene demokratik bir ülke de medya grubunun olmadığını . Bilgi alamazsın, ot gibi yaşarsın. Bu sebeptendir ki mesut bey ya da herhangi bir gazete sahibiyle uğraşmayı bırak, insanlara hakaret etmek güçsüzlerin işidir. O zaman adama sormazlar mı mahmutlar da ki diğer gazete de şu an belediye sayesinde mi ayakta kalıyor diye. Bırak gazeteci gazeteciliğini yapsın, esnaf esnaflığını onlara laf atmak bence senin işin değil. Sn. İbrahim Sayar ile ilgili yorum yapan hanımefendiye de şu nu söylemek istiyorum; mahmutlar da ki siyasi çıkarın karşısında duran birkaç meclis üyesinden birisidir belki de tek kişidir ibrahim bey. Ama siyaset öyle bir bataklıktır ki siz ne kadar çırpınırsanız çırpının doğru hedefe ulaşamazsınız bazen. ibrahim bey CHP nin mahmutlardaki kötü gününde de iyi gününde de ayakta kalan tek ismidir. Siz de CHP liymişsiniz madem rahat olun lütfen. Siyasette doğru olan her yanlışa tepki vermek değildir, doğru olan yanlışa doğru zaman da tepki verebilmektir. Sadece bekleyin ve görün, içiniz rahat olsun. İbrahim bey e de şunu söylemek isterim; siz de hatayı hata ile kapatmaya çalışıyorsunuz. Bunu geçici bir savunma olarak kabul ediyorum vermeniz gereken gerçek tepki zamanı da bir an önce tespit edip yapacanığınıza da inanıyorum.

  Cevapla
 16. mrb tuğba hanım.öncelikle kaç dava açtığı bilmiyorum.okadar şaibeli iş var ki hangisini size söyleyeyim.her halde beş yıl boyunca uyumuış olmalısınız ki hiç birine bakmamışsınız.dava acana iki kişi vardı Mustafa Şimşek ve ben 5 yıl lık sürec boyunca elimizden geldiğince mücadele etmeye calıştık.artı buradaki uygulamayı gec öğrendik heryede % 27 biliyorduk.CP ye oy vermiş olan bölgede ki vatandaşların daire başı 500 tl bedel koymuşlar bunu bize geç söylediler 18 mD yapma yetkisini başkan alır ve encümende uygularlar.bunu gec öğrendiğimizden dolayı o fırsatı kaçırdık açtığım davalrı mesut ilhan beye sorabilirisin.biz her zaman hakksızlığa karşı geliriz ve gelmeye de devam ederiz.hiç kimsenin kuşkusu olmasın.CHP liliğin ne demek olduğunu ve içimizden de kim olursa olsun kamu malına zarar verenleri ihrac etmesinide biliriz.

  Cevapla
 17. öncelikle hakan bey e teşekkür ederim.beni çok iyi tanıdığınız za inanıyorum.bir süreç vardır.bu süreçte her insan hata yapabilir ve bunuda biliyorum.bizler de bu hataları en az seviyeye indirmek için elimizden gelen ne varsa bundan önce yaptığımız gibi bundan sonrada yapacağız.cünkü Mahmutlar Hepimizin bzileri herkez bilir neyi yapıp yapmayacğımızı.doğru olan hep kazanır.kaybetsede .zaman her şeyin ilaçıdı.iyi günler

  Cevapla
Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!