reklam
reklam

Panik yok! "Maymun değil Su Çiçeği”. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

10 Ağustos 2022 - 05:16

Panik yok! “Maymun değil Su Çiçeği”

Panik yok! “Maymun değil Su Çiçeği”
Son Güncelleme :

13 Temmuz 2022 - 9:03

492 views

Alanya’da İngiliz bir turistte ‘Maymun Çiçeği’ vakası görüldüğü iddialarının ardından gerçek ortaya çıktı. İngiliz çocuğa yapılan tetkikler sonucunda çocuğun suçiçeği geçirdiği öğrenildi.

 

Alanya’nın Türkler Mahallesi’nde bulunan bir otele tatil için gelen İngiliz 4 kişilik ailenin kız çocuğunun vücudunda çıkan kabarcıklar, tedirginliğe sebep oldu. Maymun çiçeği vakasının belirtilerinin gözlemlendiği İngiliz çocuğun hastaneye götürülmesinin ardından burada yapılan tetkikler sonrasında, testi Ankara’ya gönderildi. Alanya İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada İngiliz turistin test sonuçlarının geldiğini açıkladı. Aldemir, turistin su çiçeği geçirdiğini bildirdi. Aldemir, “Suçiçeği ve Maymun çiçeği hastalığının belirtileri aynı olması sebebiyle emin olmak istedik. Bu nedenle test Ankara’ya gönderildi. Ve su çiçeği olduğu öğrenildi. Korkulacak bir durum yok” diye konuştu.

reklam
reklam