reklam
reklam

Özkan'dan Afgan Bayrağı ile ilgili sert açıklama. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

25 Eylül 2022 - 12:08

Özkan’dan Afgan Bayrağı ile ilgili sert açıklama

Özkan’dan Afgan Bayrağı ile ilgili sert açıklama
Son Güncelleme :

11 Ağustos 2021 - 17:15

45 views

Gelecek Partisi Alanya İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Özkan’dan Afgan Bayrağı hakkında zehir zemberek açıklama

Son günlerde basına en çok yansıyan konulardan biri sığınmacı ve mülteci sorunu. Her şeyden evvel unutulmamalıdır ki biz cihâna hükmetmiş millet olarak Kafkaslarda, Balkanlarda, Orta Doğu’da, Afrika’daki, Avrupa’da şanlı bayrağımızı dalgalandırmışız. Hiçbir zaman mazlumun kimliğini, dilini, dinini, ırkını, mezhebini ve meşrebini sormadan tüm imkanlarımızla yanlarında olduk ve Yüce Türk milletinin şanına yaraşır hareket ettik. Afganları, Suriyelileri sorun haline getiren asıl müsebbip iktidarın ta kendisidir. Kendi ülkesindeki iç sorunlara çözüm üretmekten aciz kalan, ekonomiyi yerle yeksan eden, sosyo-kültürel bilumum değerleri tarumar etmek de üstüne olmayan iktidarın toplumumuza musallat ettiği bir diğer sorun ise mülteci-sığınmacı sorunudur. Sahil şeritlerinde, metropollerde istenmeyen görüntülere, yaşanmasını istemediğimiz hadiselere şahit oluyoruz, görüyoruz, duyuyoruz. Tüm bunlar denetim mekanizmasının ve devlet aklının yerini partizanlığa bıraktığını gösteriyor. Alanyamızda Afgan bayrağı açmak bizim Afgan toplumuna karşı, Afgan halkına karşı kin ve nefret besleyeceğimiz anlamına gelmediği gibi buna tepki göstermemiz de bizim en doğal hakkımız çünkü burası Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Bayrağının rengi, şekli anayasada belirtilmiş ve değiştirilmesi mümkün dahi olmayan maddeler arasındadır. Acaba Alanya AKP gençlik kollarından hangileri ve kaçı Anayasanın içeriğini biliyor?

Afgan bayrağını indirip yerine Şanlı Bayrağımızı ve cankardaş Azerbaycan bayrağını asan Ülkü Ocakları mensuplarına da can-ı gönülden teşekkür ediyorum zira kendileri duygularımızın eyleme geçmiş halini ifade ettiler bizler de onların duygularına buradan siz değerli basın mensuplarının aracılığıyla tercüman oluyoruz. Burası Alanya, biz Yörüğüz, biz Türküz, burası Türkiye Cumhuriyeti devleti.

reklam
reklam