ÖRTE, ÖRTE GİDEMESSİN…..!. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

30 Ocak 2023 - 20:17

ÖRTE, ÖRTE GİDEMESSİN…..!

ÖRTE, ÖRTE GİDEMESSİN…..!
Son Güncelleme :

06 Şubat 2012 - 14:12

421 views

1- Gün gelir adama hesap sorarlar. Binlerce yıldır toplumu idare etmiş en üst insanlar hep şöyle demişler, “Kan dökmeyin, acı çektirmeyin” çünkü onlar biliyordular “Kan kanı getirir, acılarda kin üretir.”
Bunları niye mi yazdım, şimdi de “İSTİKLAL MAHKEMELERİ” deşiliyor, (istiklal mahkemeleri 1920’lerde T.C’nin kuruluşu ile ilk meclisin ülke topraklarındaki yoğun kargaşa ve sorunlarını çözmek için kurduğu özel mahkemeler.) Ülkenin “Can pazarı” yaşadığı o günlerde “kim kime, dum duma”, “Kurunun yanında yaş da yanar” sözlerini aratmayacak, (5-10) gün içinde alınan kararlar ile 50 bin küsur insan yargılanmış, 40 bin küsuru hafif, 9 bin küsuru ağır yargı cezaları almış, 1000-5000 idam edilmiş.
TARİHİ GERÇEKLERİN ARŞİVLERDEN ÇIKIP İNSANLARA BİLGİSİNE SUNULMASI GÜZEL, İNSANLARIN VE TOPLUM İDARECİLERİN BUNLARDAN “DERS ALMASI”  DAHA BİR GÜZEL, ÇİRKİN VE YERSİZ OLAN İSE “O ZAMANIN” (90) YIL ÖNCESİ İNSANINI ACIMASIZCA SANKİ BİR, KAÇ YIL ÖNCESİ OLAYLARI GİBİ YARGILAYIP SUÇLAMAK, YERDEN YERE VURMAK,  Entel, Dantel takımı gene programlarda, o oturumlar ver yansın, 1920’lerin kelime ve cümlelerinden ifade ve konuşmalarının anlaşılmaz olmasına mı yanarsın, Cumhuriyetçiler ile Tahrikatçıların kapışmalarına mı yanarsın… Allah’tan halkın bu üst tabaka didişmelerine bakacak hali yok, günlük nafakası peşinde koşturup duruyor ancak yeme, içme, uyumaya vakti kalıyor. Benim en çok sevindiğimde bu, zira iç ve dış “şer” kuvvetler “ne yapsalar” bizi bölüp yıkamıyorlar, SANA ŞÜKÜRLER OLSUN RABBİM.
2.Hava kuvvetlerinin pilot yetiştirmek için Hava Harp Okulunu bitiren öğrencilere Eğitim maksatlı uçakları vardır. BEYLER SORUMLU İDARECİLER; T.C.’nin  (2010)’larda bu uçaklardan yeni model yüzlerce alacak gücü vardır, yazıktır, günahtır, Allahtan korkun, bir pilot kolay mı yetişiyor,  ya arkalarından bıraktıkları acılı aile fertleri ve bu toprağın insanları olarak üzülen bizler. Hava Kuvvetlerinin düşen son eğitim uçağında şehit olan iki pilotumuzun alayından bahsediyorum. Uçak yaklaşık (50) yaşında. (1960)’larda Hava harp okulu son sınıf ağabeylerimiz birbirlerine takılırlardı. “KİMLER BİR (ÖLÜM UÇAĞI) OLAN TEK PERVANELİ HARBAT ADLI UÇAKLA EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYIP JET UÇAĞI EĞİTİMİNE GEÇECEK, KİMLER BU HARBOTLARDA ŞEHİT OLACAK.” HARBOT DENEN bu uçaklar (2.) Dünya Savaşının gözde tek pervaneli uçakları idi.  Ama kullanımdan kaldırıp, hurdaya atmış, bizde onları toplayıp birbirinden motor parçası aktarıp uçurtuyor, pilot adaylarımızı eğitim yaptırıyoruz. Hava Harp okulunu bitiren Pilot adaylarının her yıl beşi, onu düşen bu uçaklarda şehit oluyor. Baktılar olmayacak 63,64’lerde birkaç tane yesyeni eğitim uçağı aldılar. Harp okulu ağabeylerimiz sevinçten havalara sıçramışlardı, en azından ölüm sayısı azalıyordu. İşte (10) gün önce düşen uçak o tarihin uçağıydı. Harbotlardan kurtulduk derken, bunlara da yenik düştüler. DAHA KAÇ GENÇ PİLOTUMUZU ŞEHİT VERECEĞİZ, GEÇMİŞ DERSLERDEN HİÇMİ AKILLANMIYORUZ, DOĞRU YA;ŞU ASKER,SİVİL BÜYÜKLERİMİZİN “KAFALARINI KAŞIYACAK VAKİTLERİ YOK”,”ÖLEN ÖLÜR, KALAN SAĞLAR BİZİMDİR” öyle değimli…….! Hoşça Kalın

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.