Onlar çözemediyse siz çözün!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ASAT ile ilgili eleştiriler her geçen gün daha da artıyor. CHP’li Alanya ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Erkan Demirci “Sorunları geçmiş dönemdeki iktidar bile çözemedi” sözlerine MAHKOD Başkanı İlhan, “Onlar çözemediyse siz çözün” dedi.

Antalya Büyükşehir belediyesi Altyapı yatırım şirketi ASAT’a tepkiler yoğun olarak gelmeye devam ediyor. Alanya Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi ASAT ile ilgili eleştirilere cevap verdi. Daha önceki iktidar bile sorunları çözemedi cevabına Mahmutlar Koruma ve yaşatma Derneği MAHKOD Başkanı Mesut İlhan cevap verdi.

“ASAT AĞLAMA DUVARI DEĞİL”

İlhan, “Antalya Büyükşehir Belediyesi alt yapı yatırım şirketi ASAT ağlama duvarı değil, adı üstünde alt yapı şirketidir. CHP’li meclis üyesi Erkan Demirci’nin, ‘hiç kimse sorunların 3 yılda çözülmesini beklemesin, daha önceki iktidar bile çözemedi’ açıklamasını esefle red ediyorum. Daha önceki iktidar sorunları çözemediği için daha önceki iktidar diyoruz sizde çözemezseniz size de başkaları daha önceki iktidar” der.

“BÜYÜK RESİM NEREDE?”

Sayın Demirci, ‘ASAT’ın Alanya’ya yaptığı yatırım ve diğer masrafların toplamı, Alanya’dan topladığı su parasından daha fazladır. ASAT hiçbir yatırım yapmıyor diye eleştirmektense resme büyük pencereden bakmak önemlidir’ demiş. Alanya ve Mahmutlar halkı ortada büyük resim göremiyor, hele hele Mahmutlar’da hiçbir yatırım yok!

İMAR İZNİ VAR ALT YAPI YOK!

Kargıcak ve Mahmutlar bölgelerinde Alanya belediyesinin Büyükşehir belediyesi tarafından onaylanan imar izinleri ile inşaat yapılan yerlerde zerre kadar bir alt yapı yok. Demirci su parasından bahsediyor. Bağlanan kanalizasyon parası ve alt yapılardan topladığınız gelir bu büyük pencere deki resimde yer alıyor mu” dedi.

DEMİRCİ’NİN AÇIKLAMASI ŞÖYLEYDİ

Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar 650 kilometrelik bir coğrafyaya hitap eden ASAT’ın eksiklikleri ya da hataları olabileceğini kabul eden Demirci, “Gönül tabi ki daha iyisini yapmak ister. Ama 70 yıllık eskimiş tesisatlar, özel idarelerin kısıtlı imkanlarıyla yıllarca ihmal edilen kırsal mahalleler ve yaylalar, üstelik son 20 yılın en ağır ekonomik buhranı. Gerçekçi olmak gerekirse yıllanmış sorunların hiç kimse üstelik bu ekonomik koşullarda 3 senede çözülmesini beklemesin. Tıpkı geçmiş iktidarın çözemediği gibi. Kimse unutmasın ki ASAT bir altyapı yatırım şirketidir. Tüm yatırımlar yeraltına yapılmakta ve gözle görülmediği için bir süre sonra unutulmaktadır. Yaşanan sıkıntıların en aza indirgenmesi için halkımızın da suyu bilinçli kullanması, israftan kaçınması çok önemlidir. Şunu ifade edeyim ki, ASAT’ın Alanya ‘da yaptığı yatırım ve diğer masrafların toplamı, Alanya’dan topladığı su parasından daha fazladır. ASAT’ı hiçbir yatırım yapmıyor diye eleştirmektense resme büyük pencereden bakmak önemlidir” demişti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!