Ölüm yolu boş geçmiyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde yıllardır meydana gelen ölümlü ve maddi hasarlı kaza lar vatandaşları çileden çıkardı. Vatandaşlar, Yeni Çevre yolunun acilen açılması şart” dedi.

Kargıcak, Mahmutlar ve Kestel Mahalleleri’nin sahilinde bulunan D-400 Karayolunda her gün birkaç trafik kazası meydana geliyor! Geçtiğimiz hafta yaşanan bir kazada Türk dostu Alman Vatandaşı Dieter Pelny hayatını kaybetti. D-400’de yaşanan kazaların çoğunda ölümlü vakalar yaşanıyor ve yaralanmaların sonucunda insanlar sakat kalabiliyor! Bu kazaların aza indirilebilmesi için çevre yolunun bir an önce açılması şart.

“2022’DE BİTECEK” DENMİŞTİ AMA İMKANSIZ!

Mahmutlar Post Gazetesi’nin gündeme getirdiği “Çevre yolu ne zaman bitecek?” haberi üzerine AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu’nun daveti ile 25 Ekim 2021 günü Mahmutlar’da bulunan Karayolları şantiyesinde Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya Karayolları 13. Bölge Müdürü Salih Cengiz,  AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve birim amirlerinin katılımıyla önemli bir toplantı gerçekleştirmişlerdi.

YÜCEL, “2022’DE D-400 KARAYOLUNA BAĞLANACAK” DEMİŞTİ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yeni Çevre Yolu’nun 2021 yılı sonunda Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve yeni Sanayi Bölgesi’ne kadar olan kısmının tamamlanacağını müjdeleyerek, yeni Çevre Yolu’nun 2022 yıl sonuna kadar da Mahmutlar Mahallesi’nden D-400 karayolu ile buluşacağını açıklamıştı.

YÜCEL, “TRAFİK KEŞMEKEŞLİĞİNİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ” DEMİŞTİ

8 ay önce Mahmutlar Karayolları binasında Çevreyolu ile ilgili açıklamalarda bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bugünkü toplantımızda, Alanya’mızın çehresini değiştirecek ve imar yollarımızla birlikte ulaşım keşmekeşliğini ortadan kaldıracak yeni Çevre Yolu projesini masaya yatırdık. Projedeki kamulaştırma planlamalarına bağlı eksikleri ve projeye hayat damarlarını verecek imar yolları üzerindeki elzem konuları değerlendirdik. Ortak çalışmalarımız neticesinde Üniversite ve yeni sanayi bölgesine kadar olan kısmı 2021 yılı sonuna kadar tamamlayacak, 2022 yıl sonuna kadar da yeni Çevre Yolu’nun Mahmutlar Mahallemizden D-400 ile buluşmasını sağlayacağız” diyerek müjde vermişti.

KONYA HADİM TAŞKENT YOLU DA BAĞLANACAK

Ayrıca Konya/Hadim/Taşkent yolunun, D-400 Çevre Yolu ile bağlantısını da sağlayacağız. Toplantımız neticesinde ivedilikle çalışmalarımızı hızlandıracak, projenin tamamlanmasıyla birlikte Alanya’mızın trafik keşmekeşliğini gidereceğiz. Emeği geçenlere şükranlarımı sunuyor, bu mega çalışmanın Alanya’mız adına şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” demişti.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!