reklam
reklam

Normalleşme süreci başlıyor. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

28 Haziran 2022 - 00:16

Normalleşme süreci başlıyor

Normalleşme süreci başlıyor
Son Güncelleme :

01 Mart 2021 - 20:57

35 views

Antalya’da Normalleşme süreci başlıyor.. Antalya (Turuncu) Yüksek riskli bölge olarak tanımlandı.
Antalya bölgesinde kısıtlama Cumartesi günü kaldırılırken Pazar günleri de bir müddet devam edecek.
Restaurantlar ise 07.00 ile 19.00 arası %50 kapasite ile açık olacak..

Mavi ve sarı illerde hafta sonu kısıtlaması kaldırıldı. Yüz yüze eğitim orta ve lise dahil bu illerde başlıyor.

Kamuda normal mesaiye dönüldü. Tüm illerde akşam 21.00 ile 05.00 arası kısıtlama devam ediyor.

İŞTE NORMALLEŞME ADIMLARI..

Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretim başlıyor.

Düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde de eğitim öğretime başlanacak. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacak.

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek.

Restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane ve çay bahçesi gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 07.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasiteyle sürdürebilecekler.

Halı saha, yüzme havuzu ve benzeri tesisler düşük ve orta riskli kentlerde sabah 09:00 ile akşam 19:00 arasında faaliyet gösterebilecek.

Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarla ilgili düzenleme düşük ve orta riskli şehirlerde kaldırılırken yüksek ve çok yüksek riski sınıftaki illerde ise sokağa çıkma süresi artırılacak.

Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler düşük ve orta riskli illerde 100 kişi, yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve 1 saati aşmamak kaydıyla yapılabilecek..

Sivil toplum kuruluşları meslek odaları kooperatifler ve benzeri kuruluşların genel kurulları düşük orta ve yüksek riskli illerde katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılabilecek.

Risk Durumu
Mavi: Düşük
Sarı: Orta
Turuncu: Yüksek
Kırmızı: Çok Yüksek

reklam
reklam